هدر اصلی
1398/12/05 10:20:41
سرویس صحن
کواکبیان در مخالفت با کلیات لایحه بودجه:

بودجه سال 99 پاسخگوی مشکلات مردم نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ پاسخگوی مشکلات مردم نیست و ما مسئولیت داریم بودجه‌ای برای مردم بنویسیم تا وضعیت آنها بهتر از شرایط کنونی باشد.
بودجه سال 99 پاسخگوی مشکلات مردم نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: لایحه بودجه سال 99 پاسخگوی مشکلات مردم نیست و ما مسئولیت داریم بودجه‌ای برای مردم بنویسیم تا وضعیت آنها بهتر از شرایط کنونی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103467463270.jpg بودجه,سال,99,پاسخگوی,مشکلات,مردم,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،مصطفی کواکبیان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ‌ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 99 گفت: بودجه 99 واقع‌گرایانه نیست و با جابه‌جا کردن برخی ارقام شکل گرفته قرار نیست وضعیت مطلوبی در زندگی مردم ایجاد کند، اگر بخواهیم واقعیت‌های اقتصادی را در نظر بگیریم بودجه‌ای غیر از این باید ارائه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بودجه توسط مجلس انجام نشده است، ادامه داد: ساختار بودجه در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه تنظیم شده که این ایراد توسط مردم در انتخابات وارد شد، نفر اول تهران به میزان بنده در لیست قبلی رأی آورده است.

وی با تأکید بر اینکه بعد از برجام بهترین وضعیت را در زمینه اشتغال، اقتصاد، بیکاری، رشد نقدینگی و ثبات قیمت ارز داشتیم، عنوان کرد: بعد از برجام به شرایطی رسیده ایم که مجبور به تصمیم‌گیری‌های جدید هستیم، مجمع تشخیص مصلحت نظام به جای نگاه واقع‌گرایانه بعد از یک سال تعلل لوایح FATF را تصویب نکرد و امروز جزء کشورهای غیرعضو محسوب می‌شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسانی که کشور را به این شرایط رسانده‌اند بودجه را نیز مصوب کنند، تصریح کرد: نباید این بودجه به پای مجلس نوشته شود، در حال خوشبینانه و بدبینانه آماری در خصوص فروش نفت ارائه شده است.

کواکبیان با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 99 بیش از دو هزار میلیارد تومان منابع مالیاتی در نظر گرفته شده است، افزود: مالیات در نظر گرفته شده باید از کجا تأمین شود؟ آیا قصد دارید با فشار بر مردم منابع را تأمین کنید؟ بودجه به صورت یک دوازدهمی تصویب و مجلس آینده در خصوص آن تصمیم‌گیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه چه تصمیمی برای اصلاح ساختار بانک‌ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: آیا این بودجه پیام مثبتی به مردم می‌دهد، اعضای کمیسیون تلفیق توضیح دهند با چه میزان اوراق مشارکت قصد داریم کشور را اداره کنیم، چه اتفاقی برای شرکت‌های دولتی رخ داده است، بر اساس آمار ارائه شده شرکت‌های دولتی با چند درصد رشد بر منوال گذشته اداره می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: لایحه بودجه سال 99 پاسخگوی مشکلات مردم نیست و ما مسئولیت داریم بودجه‌ای برای مردم بنویسیم تا وضعیت آنها بهتر از شرایط کنونی باشد.

دکتر علی لاریجانی با بیان اینکه مجلس آینده در مرداد ماه شکل می‌گیرد، گفت: دولت باید لایحه بودجه یک دوازدهمی را ارائه و مجدداً کمیسیون تلفیق تشکیل شود، این روند باعث می‌شود که تا مهر و آبان ماه سال آینده بودجه بررسی نشود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet