پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 10:34:12
سرویس صحن
/موافقان کلیات بودجه سال 99/

ملکی: بودجه سال آینده منجر به مهار تورم می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در بودجه سال آینده از منابع بانک مرکزی استفاده نشده، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم پیش بینی شده است.
ملکی: بودجه سال آینده منجر به مهار تورم می شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در بودجه سال آینده از منابع بانک مرکزی استفاده نشده، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم پیش بینی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105310174823.jpg ملکی:,بودجه,سال,آینده,منجر,به,مهار,تورم,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ولی ملکی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 5 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در موافقت با کلیات این لایحه، گفت: بودجه سال آینده با توجه به شرایط بحرانی تنظیم شده است، زیرا در حال حاضر کشور از نظر سیاسی و اقتصادی در شرایط خاصی به سر می برد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه براساس برنامه ششم توسعه باید رشد 8 درصدی از نظر اقتصادی محقق شود، اما از آنجا که شرایط کشور عادی نیست، نمی توان انتظار داشت تمام پیش بینی ها در برنامه های توسعه اجرایی شود.

وی مهار تورم را یکی از ویژگی های بودجه سال آینده برشمرد و اظهار کرد: اگر منابع درآمدی از طریق تولید افزایش یابد، تورم کاهش پیدا می کند، اما حال که کشور با محدودیت منابع روبرو است، نمی توان انتظار داشت همه چیز عادی باشد، در بودجه سال آینده از منابع بانک مرکزی استفاده نشده، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: توجه به اشتغال نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت لایحه بودجه سال 99 است؛ در تبصره 18 این لایحه ایجاد یک میلیون شغل پیش بینی شده است که این امر نه تنها به اشتغالزایی کمک می کند، بلکه موجب رونق تولید خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توجه به اتمام پروژه های عمرانی در سال آینده را یکی دیگر از مزیت های بودجه سال 99 توصیف کرد و یادآور شد: در سال های گذشته پروژه های عمرانی مختلفی در نقاط مختلف تعریف شده که با کمال تاسف هیچیک از آنها به بهره برداری نرسیده است، اما در سال آینده اعتبار لازم برای اتمام این پروژه های پیش بینی شده است.

ملکی ادامه داد: براساس لایحه بودجه 99 اختیارات استان ها افزایش یافته و تصمیم گیری به استاندارها واگذار شده است که این امر می تواند در بهبود شرایط استان ها موثر باشد.

وی با اشاره به افزایش پایه حقوق ها تصریح کرد: افزایش پایه حقوق از یک ملیون و 500 هزار تومان به 2 میلیون و 800 هزار تومان می تواند تاثیر بسزایی دربهبود معیشت مردم داشته باشد، چرا که با اجرای شدن این تصمیم، کف حقوق ها حدود 80 درصد افزایش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم  تامین کالای اساسی  در سال آینده را یکی از ویژگی های مثبت لایحه بودجه سال 99 خواند و اضافه کرد: به زعم وزیر صنعت، معدن و تجارت و متولیان امر در حال حاضر انبارهای کشور در بهترین شرایط از نظر تامین کالا به سر می برند و علت این امر نیز پیش بینی بودجه مورد نیاز برای تامین کالاهای اساسی در سال 98 است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به اشتغال روستایی در لایحه بودجه سال 99 کل کشور توجه ویژه ای شده است که این امر می تواند تاحدودی به بهبود شرایط این مناطق کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet