پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 10:41:54
سرویس صحن
/مخالفان کلیات بودجه سال 99/

قاضی پور:انتقاد از توجه زیاد به اوراق مشارکت در بودجه سال99

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: بودجه سال ۹۹ توجه کافی به اقشار ضعیف جامعه نداشته است.
قاضی پور:انتقاد از توجه زیاد به اوراق مشارکت در بودجه سال99 نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: بودجه سال 99 توجه کافی به اقشار ضعیف جامعه نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201912107770186455.jpg قاضی,پور:انتقاد,از,توجه,زیاد,به,اوراق,مشارکت,در,بودجه,سال99 Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز (دوشنبه 5 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در مخالفت با کلیات این لایحه، گفت: بودجه سال آینده به دلایلی که بیان می کنم فاقد شرایط بودجه کارآمد برای سال آتی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه بودجه سال آینده همچنان فزاینده است، گفت: توجه زیاد به اوراق مشارکت باعث می شود بازار پولی و بانکی تحت تاثیر قرار گرفته و موجب افزایش قیمت و تورم شود. ما نباید مملکت را با اوراق ویران کنیم، از طرفی بودجه عملیاتی محور طراحی شده است در حالی که رفع مشکلات کشور به جای شعارهای غیرقابل تحقق نیازمند انضباط مالی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بودجه سالانه به موضوع حقوق کارمندان کشوری و لشگری توجه کافی نداشته است چرا که افزایش حقوق ها به نسبت با افزایش تورم نبوده است، بنابراین اگر بگویم با این بودجه کارمندان و کارگران و بازنشستگان زیان می کنند، درست گفته ام.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه صادرات محصولات کشاورزی در سال 98 نقش بسیار زیادی داشت و به نوعی جور کمبودهای فروش نفت را به دوش کشید، در بودجه سال 99 هیچ حمایت مالی از صاحبان صنایع کشاورزی نشده است. این بودجه تجویزی است که مجلس به دولت می دهد تا اگر خواست بخش هایی از آن را جابجا کند، حتی اگر خواست می تواند کارمندان رسمی و پیمانی را به راحتی جابجا و بازنشسته و بازخرید کند.

قاضی پور با اشاره به وام های خارجی کشور گفت: در طول 4 سال اخیر نتوانسته ایم وام 5 میلیارد دلاری روسیه را اخذ کنیم، اما مجدداً در بودجه سال 99 به آن اشاره کردیم. از طرفی در بخش هایی از بودجه مبالغ به صورت شفاف آورده نشده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: لایحه بودجه سال 99 به مستضعفان، کارگران، کشاورزان و همچنین مسکن روستاییان و کارگران توجه کافی نداشته است، بنابراین خواهشمندم به کلیات رأی ندهید تا در کمیسیون تلفیق تغییرات اساسی در آن صورت بگیرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet