پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 10:33:05
سرویس صحن
مخالفان کلیات لایجه بودجه 99:

فولادگر: نیمی از حجم هزینه‌ای بودجه عمومی دولت ذیل تبصره هدفمندی آمده است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با تأکید بر رد کلیات لایحه بودجه ۹۹ گفت: متأسفانه برای اولین بار نزدیک به نصف حجم هزینه‌ای بودجه عمومی دولت که مجموعاً ۲۵۰ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود ذیل تبصره ۱۴ (هدفمندی یارانه) آمده است.
فولادگر: نیمی از حجم هزینه‌ای بودجه عمومی دولت ذیل تبصره هدفمندی آمده است عضو کمیسیون تلفیق بودجه با تأکید بر رد کلیات لایحه بودجه 99 گفت: متأسفانه برای اولین بار نزدیک به نصف حجم هزینه‌ای بودجه عمومی دولت که مجموعاً 250 هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود ذیل تبصره 14 (هدفمندی یارانه) آمده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201911103115673252.jpg فولادگر:,نیمی,از,حجم,هزینه‌ای,بودجه,عمومی,دولت,ذیل,تبصره,هدفمندی,آمده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،حمیدرضا فولادگر در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ‌ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 99 گفت: امید می‌رفت که پس از تأکیدات مقام معظم رهبری و جلسات شورای سرانه سه قوه اصلاح ساختار بودجه برای سال 99 به طور ویژه دیده شود اما اقداماتی که در این راستا انجام شده بسیار کم اثر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور تحریمی است، افزود: بنا بر اظهارات رئیس جمهور با توجه به وضعیت فعلی قرار گرفتن در لیست سیاه FATF برای ما تفاوتی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه پیش‌بینی شده برای سال آینده واقع گرایانه و متناسب با شرایط تحریمی است، بر اساس اعدادی که در جداول منابع درآمدی دولت آمده حدود صد هزار میلیارد تومان برای واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای پیش‌بینی شده که عمده آن از محل صادرات نفت است و برای نخستین بار استقراض مستقیم از صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است.

وی یادآور شد: حدود 50 هزار میلیارد تومان درآمد صادرات نفتی در لایحه بودجه پیش‌بینی شده و حدود 34 هزار میلیارد مستقیم استقراض از صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 99 حدود  20 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی دیده شده است، گفت: در لایحه دولت175 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی دیده شده بود و مجلس چند حکم به آن اضافه کرد که مجموع درآمدی دولت با اعداد متفرقه دیگر 270 هزار میلیارد تومان می‌شود.

فولادگر تصریح کرد: متأسفانه مشخص نیست که چه میزان مالیات از جامعه هدف گرفته شود به این معنی که چگونه جلوی فرار مالیاتی گرفته می‌شود یا این میزان مالیات قرار است بر اساس فشار به قشر خاصی اخذ شود. در شرایط کنونی برخی اصناف تحت فشار بسیار سازمان مالیاتی قرار دارند با اینکه شرکت‌های خوش حسابی محسوب می‌شوند بنابراین بهتر است دولت جامعه هدف را گسترش و مانع از فرار مالیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم  ادامه داد: واگذاری‌های مالی دارایی به عنوان رشد سوم درآمدهای مالی در نظر گرفته شده لذا بنا بر اقتضائات و شرایط کشور اوراق باید منتشر شود اما با توجه به افزایش اسناد خزانه حجم بدهی به دوره‌های بعد منتقل می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مصارف و هزینه‌ها گفت: اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای یعنی بخش عمرانی یک هفتم هزینه‌ها است در واقع با توجه به اینکه سیاست‌های اصل44 اجرا نشده، قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا نشده و حجم بزرگ دولت یک هفتم هزینه‌های اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای و مابقی هزینه‌های جاری است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 یادآور شد: دولت برای بودجه سال 99 اقدامی را انجام داده که رد کلیات را الزامی کرده است چرا که در کمیسیون تلفیق موفق به اصلاح آن نشدیم. در واقع دولت نزدیک نصف حجم هزینه‌ای بودجه عمومی دولت را ذیل تبصره 14 آورده و برای اولین بار صادرات نفتی ذیل این تبصره ذکر شده،ارکان تبصره 14 بدین شکل آمده؛ 77 هزار میلیارد تومان فروش داخلی فرآورده‌های نفتی، 88.8 هزار میلیارد تومان صادرات نفت، 25.9 هزار میلیارد تومان میعانات، 30.9 هزار میلیارد تومان گاز طبیعی و 24.3 هزار میلیارد تومان برای برق در نظر گرفته شده که مجموع آنها 250 هزار میلیارد تومان می‌شود یعنی نصف بودجه ذیل این تبصره آمده و مشخص نیست درآمد آن به سازمان هدفمندی باید برود یا تناقضی بین سازمان هدفمندی و خزانه چطور قرار است حل شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet