پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 10:43:33
سرویس صحن
/موافقان کلیات بودجه سال 99 کشور/

ذوالقدر: 18 هزار میلیارد تومان بودجه برای کاهش فقر اختصاص یافت

نماینده مردم تهران، در مجلس گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای کمک به فقرا در بودجه سال ۹۹ اختصاص یافته است.
ذوالقدر: 18 هزار میلیارد تومان بودجه برای کاهش فقر اختصاص یافت نماینده مردم تهران، در مجلس گفت: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند، 18 هزار میلیارد تومان برای کمک به فقرا در بودجه سال 99 اختصاص یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903103865603388.jpg ذوالقدر:,18,هزار,میلیارد,تومان,بودجه,برای,کاهش,فقر,اختصاص,یافت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 5 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور، اظهار داشت: دولت در قانون برنامه ششم مکلف شده بود تا اعتبارات جاری همه دستگاه ها را مبتنی بر عملکرد پیش بینی کند که این تکلیف در بودجه سال 99 به صورت کامل انجام شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کمیسیون تلفیق افزایش عدالت مالیاتی را به وجود آوردیم و از این محل بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان درآمد ایجاد می شود.

وی افزود: افزایش یک درصد هزینه شرکت های دولتی به 2 درصد سبب شد تا 5 هزار میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی اختصاص یابد.

ذوالقدر ادامه داد: حدود 18 هزار میلیارد تومان بودجه کاهش فقر دیده شده زیرا بیشتر از 50 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند و اختصاص این بودجه ها به فقرا کمک می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه 6 هزار میلیارد تومان برای یکسان سازی و 3 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان در بودجه سال 99 پیش بینی شده است، گفت: به پیشنهاد فراکسیون زنان 500 میلیارد تومان برای بیمه زنان بدسرپرست، هنرمندان صنایع دستی و قالیبافان دیده شده است، همچنین بیمه 2 هزار نفر از راهنمایان تورهای گردشگری را به تصویب رساندیم.

وی افزود: در مورد یارانه ها تمام هزینه های ذیل جدول شماره 14 و تبصره شماره 14 لایحه بودجه 99 آورده ایم که با این اقدام درآمد خوبی ایجاد شده و منجر به افزایش 20 درصدی درآمد مستمربگیران کمیته امداد و بهزیستی شده است. افزایش اعتبارات سازمان بهزیستی را داشته ایم و 2 هزار میلیارد تومان برای معلولان شدید در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه کمیسیون تلفیق به ساماندهی کودکان کار اظهار داشت: 350 میلیون تومان به ستاد دیه داده شده تا آزادی زندانیان با اولویت زنان معسر را در دستورکار قرار دهد.

وی با بیان اینکه وام ازدواج به 50 میلیون افزایش یافته است، بیان کرد: در قانون برنامه ششم بانک مرکزی مکلف شده است از طریق بانک های عامل 70 هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت قرض الحسنه بدهند که امیدواریم این موضوع در سال 99 نیز به اشتغال مددجویان کمک کند.

ذوالقدر با بیان اینکه تقویت صندوق محیط زیست در لایحه بودجه ما دیده شده است، گفت: فراکسیون ورزش نیز پیشنهادات خوبی ارائه کرد که منجر به این شد مبلغ پرداختی ورزشکاران برای خروج از کشور با همان مبلغ ابتدایی انجام شود.

وی با بیان اینکه از محل پخش مسابقات ورزشی به وزارت ورزش مبالغی ارائه خواهد شد، گفت: از محل 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده که یکی از اقدامات خوب مجلس دهم می باشد برای تکمیل پروژه های استان ها از آن استفاده می شود.

ذوالقدر خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که در مجلس حضور داشت، گفت: من در شرق استان هرمزگان بودم و مردم سیل زده این منطقه پس از 2 ماه هنوز در چادر زندگی می کنند که امیدوارم به رفع مشکلات آن ها کمک شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet