خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 10:52:28
سرویس صحن
/موافقان کلیات بودجه سال 99/

لاهوتی: بودجه 99 اختیارات فرمانداران و استانداران را افزایش داده است

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: واگذاری ۶۰۰ طرح ملی در لایحه بودجه سال ۹۹ به استانها، اختیارات استانداران و فرمانداران را افزایش داده است.
لاهوتی: بودجه 99 اختیارات فرمانداران و استانداران را افزایش داده است نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: واگذاری 600 طرح ملی در لایحه بودجه سال 99 به استانها، اختیارات استانداران و فرمانداران را افزایش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201912101305832707.jpg لاهوتی:,بودجه,99,اختیارات,فرمانداران,و,استانداران,را,افزایش,داده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 5 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در موافقت با کلیات این لایحه، گفت: پیشنهاد بودجه سه دوازدهمی چه اتفاقی در کشور شکل می دهد؟ اگر لایحه بودجه فعلی اشکالاتی دارد، آن را برطرف کنیم. بودجه سه دوازدهمی مشکلاتی را برای کشور رقم می زند، اختیار 600 طرح ملی به استان ها داده شده که اختیار استانداران را افزایش می دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منابع درآمدی دولت کاملا مشخص است، ادامه داد: بودجه سال 99 براساس واقعیت بسته شده است، با شرایط کنونی امکان فروش نفت بیش از یک میلیون بشکه در روز را نداریم و قیمت هر بشکه 50 دلار تعیین شده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت اعلام کرده که 50 هزار میلیارد تومان از اموال غیرضروری خود را در جریان بودجه سال 99 واگذار می کند، عنوان کرد: میزان دریافت مالیات 175 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، با توجه به شرایط اقتصادی، تورمی و تحریمی، علم اقتصاد می گوید شرایط وصول مالیات باید سهل تر شود و امکان افزایش اخذ مالیات بیش از 175 هزار میلیارد تومان وجود ندارد.

لاهوتی تصریح کرد: نسبت به دولت مدعی بودیم که مالیات بر خانه های خالی را اجرا نمی کنیم که در بودجه 700 هزار میلیارد تومان در این خصوص برای دولت تعهد ایجاد شد و برای خانه ها و خودروهای لوکس نیز رقمی پیش بینی شده است، بنابراین نگاه به وصول مالیات در بودجه سال آینده افزایش دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه درست است که دولت اعلام کرده 80 هزار میلیارد تومان اوراق صادر می کند، اما 53هزار میلیارد تومان از آن اوراقی است که باید برگشت دهد، گفت: امسال با توجه به تحریم ها سهم صندوق توسعه ملی 36 درصد بود که دولت سهم صندوق را 20 درصد کاهش داد و 16 درصد باقی مانده به عنوان استقراض دولت است و دولت 16 درصد بدهکار صندوق توسعه ملی است.

وی با بیان اینکه 2 میلیارد و 795 میلیون دلار برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار غیر از 80 هزار میلیارد تومان پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده، این رقم می تواند تحول بزرگی در کشور ایجاد نماید، گفت: در سالی که تحریم هستیم، دولت دقت کرده بودجه خود را به بانک ها تحمیل نکند، زیرا باعث ایجاد تورم می شود.

لاهوتی در پایان با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه سال آینده به تولید و معیشت توجه شده است، خاطرنشان کرد: کف حقوق کارمندان دولت از یک میلیون و 500 هزار تومان به 2 میلیون و 700 هزار تومان افزایش داده شد و از سوی دیگر 600 طرح ملی به استان ها واگذار شده که اختیارات استانداران و فرمانداران را افزایش می دهد، دولت در جریان بودجه از راهکارهای ابتکاری استفاده کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet