پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 11:16:53
سرویس صحن
مخالفان کلیات لایحه بودجه 99:

حاجی بابایی: عدم شفافیت و عدالت اجتماعی مهمترین مشکل بودجه سال 99 است

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به عیوب لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: عدم عدالت اجتماعی، عدم شفافیت، بی‌توجهی به اشتغالزایی و مغایرت با برنامه ششم از مشکلات بارز این لایحه است.
حاجی بابایی: عدم شفافیت و عدالت اجتماعی مهمترین مشکل بودجه سال 99 است رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به عیوب لایحه بودجه سال 99 گفت: عدم عدالت اجتماعی، عدم شفافیت، بی‌توجهی به اشتغالزایی و مغایرت با برنامه ششم از مشکلات بارز این لایحه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201807101007827738.jpg حاجی,بابایی:,عدم,شفافیت,و,عدالت,اجتماعی,مهمترین,مشکل,بودجه,سال,99,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ‌ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 99 با بیان اینکه این لایحه از 4 عیب بزرگ رنج می‌برد، گفت: عدم شفافیت، عدم عدالت اجتماعی در بودجه، نداشتن چهره روشن از اشتغالزایی و مغایرت با اسناد بالادستی برنامه ششم توسعه از مهمترین مشکلات لایحه بودجه سال 99 است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس علاوه بر مالیات و درآمدهای لایحه دولت 27 هزار میلیارد تومان مالیات را افزایش داد و 40 هزار میلیارد تومان نیز از محل صندوق توسعه ملی به سقف بودجه اضافه شد لذا سقف بودجه شفاف نیست و تبصره 14 با 250 هزار میلیارد تومان باید در سقف بودجه قرار می‌گرفت.

وی افزود: علاوه بر این محاسبات نشان می‌دهد تبصره 14 باید 300 هزار میلیارد تومان اعلام می‌شد. در ارتباط با حقوق نیز در مجلس ناعادلانه به موضوع پرداخته شده، دو میلیون و 400 هزار تومان کف حقوق مشخص شده که، دو میلیون و 800 هزار تومان می‌شود و افزایش حقوق‌های بالا، رشد می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: بازنشسته‌ها در کشور گرسنه‌ هستند و ای کاش نظام رتبه‌بندی نیز اجرا نمی‌شد چرا که 50 درصد به عنوان فوقالعاده شغل برای کارکنان در نظر گرفته شده اما قرار نیست به معلمان داده شود. نظام رتبه‌بندی را حذف کنید و همین میزان 50 درصد را به بازنشسته‌ها و معلمان هم اضافه کنید.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همه باید بدانند که با ادغام یارانه و کمک معیشتی به 76 میلیون نفر چه وضعیتی را برای ملت و کشور رقم خواهیم زد. مجلس برای کمک به دولت هم نباید زیر بار این بودجه برود بنابراین بهتر است به سه دوازدهم رأی داده شود و لایحه مجددا در کمیسیون تلفیق بررسی شود.

حاجی بابایی یادآور شد: بودجه پیش‌بینی شده هیچ معجزه‌ای را برای سال آینده رقم نمی زند، مجلس نباید اجازه گرانی بدهد زیرا مردم با وجود وضعیت وخیم رأی داده‌اند اما نمایندگان نباید شرایط نامناسبی را برای آنها رقم بزنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet