پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 15:33:43
سرویس اقتصادی
ابطحی مطرح کرد

عدم شفافیت دلیل رد کلیات لایحه بودجه سال آتی

عضو فراکسیون ولایی مجلس "عدم شفافیت" و "واقعی نبودن درآمدها" را از دلایل اصلی رد کلیات لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد.
عدم شفافیت دلیل رد کلیات لایحه بودجه سال آتی عضو فراکسیون ولایی مجلس "عدم شفافیت" و "واقعی نبودن درآمدها" را از دلایل اصلی رد کلیات لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg عدم,شفافیت,دلیل,رد,کلیات,لایحه,بودجه,سال,آتی Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به دلایل مخالفت مجلس با کلیات لایحه بودجه سال 99، گفت: از آنجا که مجلس مطابق قانون اساسی تنها 5 درصد می‌تواند در لایحه بودجه تغییر ایجاد کند رد کلیات لایحه بودجه سال 99 ضروری بود تا مجددا توسط کمیسیون تلفیق و دولت مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی "عدم شفافیت" و "واقعی نبودن درآمدها" را از دلایل اصلی رد کلیات لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد و افزود: کسری بودجه در لایحه بودجه و تورم ناشی از آن، فشار فراوانی به مردم وارد خواهد کرد به همین دلیل نمایندگان با کلیت این لایحه مخالفت کردند.

به گفته وی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق با کمک دولت اصلاح می‌شود و بعید است تا قبل از پایان سال در مجلس به تصویب رسد به همین دلیل احتمالا لایحه سه دوازدهم خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح داد: برخی‌ از مسئولان همچون رئیس سازمان برنامه و بودجه به جامعه و نمایندگان القاء می‌کنند که تغییر در بودجه و اصلاح مواردی همچون معیشت و حقوق کارمندان و کارگران امکان‌پذیر نیست و به بن بست رسیده‌ایم اما کارشناسان و دانشگاهیان چنین نظری ندارند بنابراین راه‌های بسیاری برای اصلاح لایحه بودجه وجود دارد البته اگر اراده‌ای باشد.

به گزارش خانه ملت، طبق ماده ۲۱۶ آیین نامه داخلی مجلس، دولت تا ۱۵ آذرماه هر سال مهلت دارد تا لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند. چنانچه دولت نتواند تا این تاریخ، لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند، نمایندگان برای تسریع در انجام امور ممکن است بودجه دو یا سه دوازدهم را از دولت مطالبه کنند. با توجه به توضیحات فوق در این شرایط برای این که کارهای عمرانی و امور جاری کشور در ابتدای سال آینده دچار اخلال نشود برای ۲ یا ۳ ماه ابتدای سال آینده بودجه به صورت دو یا سه دوازدهم تصویب می شود تا در این فاصله کل لایحه بودجه در مجلس تصویب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet