پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/05 15:26:08
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF:

ایران راه‌‌های زیادی برای مراودات اقتصادی و تجاری خود پیدا کرده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF تاثیری در مراودات تجاری ندارد، گفت: ایران مناسبات با همسایگان را افزایش، روابط خود را غیرپولی و نقش دلار در معادلات را حذف و وابستگی به نفت را کاهش داده است.
ایران راه‌‌های زیادی برای مراودات اقتصادی و تجاری خود پیدا کرده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF تاثیری در مراودات تجاری ندارد، گفت: ایران مناسبات با همسایگان را افزایش، روابط خود را غیرپولی و نقش دلار در معادلات را حذف و وابستگی به نفت را کاهش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109028684165.jpg ایران,راه‌‌های,زیادی,برای,مراودات,اقتصادی,و,تجاری,خود,پیدا,کرده,است Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF، گفت: قرار گرفتن ایران در لیست سیاه تاثیری بر روی مراودات اقتصادی و تعاملات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نمی‌گذارد زیرا تحریم‌های ثانویه آمریکا فوق لیست سیاه FATF است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحریم‌های ثانویه علیه جمهوری اسلامی اعمال شده است بنابراین هر تاثیر ممکنی بر اقتصاد، روابط پولی و بانکی و روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران گذاشته است بنابراین قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF مشکل اقتصادی برای ما ایجاد نمی‌کند.

نقوی حسینی افزود: جمهوری اسلامی ایران طی مدتی که از تحریم‌های ثانویه آمریکا عبور کرده است، راه‌‌های زیادی برای مراودات اقتصادی و تجاری خود پیدا کرده و مراودات و مناسبات خود را با همسایگان افزایش داده و روابط خود را با بازارهای آنها غیرپولی کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همچنین نقش دلار در معادلات را حذف کرده و وابستگی به نفت را کاهش داده است و در سال 1399 به حداقل ممکن خواهیم رساند بنابراین پیرو این تمهیدات و اقدامات صورت گرفته، قرار گرفتن در لیست سیاه FATF تاثیری در مراودت اقتصادی و بازار تجاری ما نمی‌گذارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet