پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/06 13:49:06
سرویس اجتماعی
هاشمی با انتقاد از تعلل در تشکیل ستاد مقابله با کرونا:

بازرسی و تعزیرات با سودجویان لوازم بهداشتی مقابله با کرونا برخورد کنند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه در تشکیل ستاد مقابله با کرونا تعلل شد بر ضرورت برخورد سازمان‌های بازرسی و تعزیرات با سودجویان لوازم بهداشتی مقابله با کرونا تاکید کرد.
بازرسی و تعزیرات با سودجویان لوازم بهداشتی مقابله با کرونا برخورد کنند عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه در تشکیل ستاد مقابله با کرونا تعلل شد بر ضرورت برخورد سازمان‌های بازرسی و تعزیرات با سودجویان لوازم بهداشتی مقابله با کرونا تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202002105769863337.jpg بازرسی,و,تعزیرات,با,سودجویان,لوازم,بهداشتی,مقابله,با,کرونا,برخورد,کنند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از دولت برای تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکر کرد و گفت: هر چند تشکیل این ستاد جای بسی خوشحالی دارد اما با توجه به حساسیت موضوع باید زودتر تشکیل می شد.

همایون هاشمی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تبعات روانی شیوع بیماری کرونا، افزود: وزارت بهداشت باید به کنترل و مدیریت تبعات روانی این موضوع توجه کند و تمهیدات لازم را برای کاهش ابتلای مردم به کرونا داشته باشد.

وی با اشاره به بازدید سرزده خود از چندین داروخانه در تهران، ادامه داد: متاسفانه هیچ گونه اقلام ضروری مقابله با کرونا در داروخانه ها وجود نداشت و نیاز است مسئولان امر به این مهم توجه کنند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مقابله با کرونا باید جدی تر گرفته شود، گفت: اغلب کشورها برای مقابله با بیماری‌های واگیر مدل‌ها و روش‌های تعریف شده دارند و ما هم اگر به دنبال کنترل این ویروس هستیم باید با منطق علمی و کارشناسی شده پیش برویم.

هاشمی با بیان اینکه فشارهای روانی ناشی از این بیماری نگران کننده است، افزود: در حال حاضر شرایط نامطلوبی بر تمامی خانواده‌ها حاکم است بنابراین باید تمامی دستگاه‌ها با همکاری و تعامل فراگیری کرونا را کنترل کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه افزایش مرگ و میرهای ناشی از کرونا نشانه خوبی نیست، ادامه داد: هر چند در مقابله با کرونا دیر عمل کردیم و تمهیدات مناسب پیشگیرانه را به درستی انجام ندادیم اما خوشبختانه وزارت بهداشت در حال حاضر گام‌های مثبتی برداشته است.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی در مورد تعطیلی قلیان‌سراها با تاکید بر اینکه هر تصمیمی که ستاد مقابله با کرونا می‌گیرد باید با آن موافقت شود، گفت: هر تصمیمی که ستاد در مورد تعطیلی اماکن عمومی و اجتماعات یا قرنطینه می‌گیرد باید اجرا شود و به صورت هماهنگ عمل کرد تا بتوان به زودی بر این بحران فائق آییم.

هاشمی با بیان اینکه ماسک تنفسی باید به وفور در بازار وجود داشته باشد، افزود: ممنوعیت فروش ماسک در داروخانه‌ها اقدام درستی نیست و باید نظارت‌ها تشدید شود؛ سودجویی در کرونا معنی ندارد و سازمان‌های بازرسی و تعزیرات باید با هر گونه سودجویی در این رابطه برخورد کند.

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده برنامه‌های رسانه ملی باید به کرونا اختصاص یابد، یادآور شد: باید آموزش‌های لازم به مردم به درستی ارائه شود.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet