هدر موبایل
1398/12/06 09:47:21
سرویس صحن
خانه ملت بررسی کرد؛

آخرین وضعیت بررسی لایحه بودجه 99؛ از رد کلیات در صحن تا ارجاع به کمیسیون تلفیق

پس از رفت و برگشت‌های دو روزه در نهایت طبق اعلام رئیس مجلس لایحه بودجه سال ۹۹ برای اصلاح نهایی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.
آخرین وضعیت بررسی لایحه بودجه 99؛ از رد کلیات در صحن تا ارجاع به کمیسیون تلفیق پس از رفت و برگشت‌های دو روزه در نهایت طبق اعلام رئیس مجلس لایحه بودجه سال 99 برای اصلاح نهایی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912105301795290.jpg آخرین,وضعیت,بررسی,لایحه,بودجه,99؛,از,رد,کلیات,در,صحن,تا,ارجاع,به,کمیسیون,تلفیق Icana

خبرگزاری خانه ملت - گروه صحن: روز گذشته (دوشنبه 5 اسفند) به دلیل مخالفت نمایندگان با کلیات لایحه بودجه 99 حرف و حدیث ها پیرامون چگونگی بررسی لایحه بودجه آغاز شد.

در حالیکه عده ای از نمایندگان بر اساس تغییر جدید آیین نامه داخلی مجلس بر این نظر بودند که لایحه باید به دولت ارجاع و ظرف دو هفته دولت لایحه جدیدی را تقدیم مجلس کند اما گروهی دیگر بر این تاکید داشتند که طبق روال گذشته باید لایحه به کمیسیون تلفیق ارجاع و با اصلاح و تغییراتی به صحن مجلس ارسال شود.

در پی بروز نظرات متفاوت مجلس شورای اسلامی امروز صبح (سه‌شنبه 6 اسفند) برای بررسی موضوع جلسه غیرعلنی تشکیل داد تا درباره نحوه بررسی لایحه بودجه 99 تصمیم لازم را اتخاذ کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 6 اسفند) در تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی گفت: طبق تبصره 3 ماده 182 آیین نامه داخلی مجلس اگر کمیسیون تلفیق بودجه را رد و در نهایت صحن علنی مجلس هم به آن رای مخالف دهد لایحه باید به دولت بازگردد اما درباره این حالت که کمیسیون تلفیق، لایحه بودجه را تصویب اما در جلسه صحن، نمایندگان آن را رد کند آیین نامه داخلی مجلس سکوت دارد لذا در بررسی که در هیات رئیسه مجلس و همچنین صحن مجلس انجام شد به این نتیجه رسیدیم که لایحه پس از رد در صحن به کمیسیون تلفیق بازگشته و پس از اصلاح به صحن مجلس ارسال شود.

بر این اساس و طبق تصمیم هیات رئیسه و نمایندگان مجلس لایحه بودجه 99 به کمیسیون تلفیق ارسال می شود تا پس از بررسی‌های کارشناسی و اصلاح مجدد برای بررسی نهایی به صحن علنی مجلس ارسال شود.

به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون تلفیق بودجه 99 از هم اکنون بررسی بودجه را در دستور کار خواهد داشت تا در اسرع وقت آن را به صحن علنی مجلس ارسال کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق اعلام هیات رئیسه مجلس بررسی لایحه بودجه 99 در روز یکشنبه (11 اسفند) آغاز  خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet