هدر اصلی
1388/08/04 10:50:00
سرویس فرهنگی
حداد عادل در غرفه خانه ملت:

استنثاء قائل‌شدن‌برای یارانه‌ها منجربه فسادمی‌شود

**"غلامعلی حداد عادل" اظهار داشت: به طور کلی مجلس در باب یارانه‌ها معتقد است که هر چه کمتر استثنا به این قانون زده شود بهتر است چون اگر یک جا یارانه داده شود و یک جا داده نشود منجر به فساد خواهد شد.

غلامعلی حدادعادل با حضور در غرفه خانه ملت، در شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در جریان بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها این امکان وجود دارد که یارانه‌هایی که به محصولات فرهنگی تعلق می‌گیرد حذف شود، اظهار داشت: همه چیز امکان دارد و تا قبل از رای‌گیری هم کسی نمی‌تواند راجع به نظر مجلس نظر قطعی بدهد.

وی افزود: به طور کلی مجلس در باب یارانه‌ها معتقد است که هر چه کمتر استثنا به این قانون زده شود بهتر است چون اگر یک جا یارانه داده شود و یک جا داده نشود منجر به فساد خواهد شد.

حدادعادل گفت: نگاه مجلس اینست که حتی الامکان یارانه‌ها را حذف کند مگر در مواردی همچون دارو که جان مردم بستگی دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی یادآور شد: ملاحظه کردید که مجلس در جریان بررسی جزییات لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها فقط به مستثنی شدن دارو رای داد.

نماینده تهران در خصوص پاسخ ایران به پیش نویس موافقتنامه وین برای تامین سوخت راکتور تهران گفت: معتقدم اظهار نظر منصفانه وقتی است که پاسخ ایران منتشر شده باشد. وقتی ایران هنوز پاسخی نداده است نمی‌توانیم در مورد آن داوری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مقامات مسئول ما باید به گونه‌ای عمل کنند، که استقلال کشور و حق جمهوری اسلامی ایران برای غنی سازی در چارچوب مقررات آژانس محفوظ بماند که قطعا چنین ملاحظه‌ای در پاسخ ایران رعایت خواهد شد.

حدادعادل ادامه داد: اظهارنظرها در این خصوص قبل از انتشار پاسخ ایران البته مفید است از این جهت که مسئولان به حساسیت ملت هم توجه می‌کنند.

نماینده تهران تاکید کرد: ما اطمینان داریم دولت و نظام از حق قانونی ملت دفاع خواهد کرد.

حدادعادل در پاسخ به این سوال که آیا مجلس قصد بررسی پیش نویس توافق نامه وین را ندارد اظهار داشت:‌ مجلس دیدگاه کلی خود را چه در دوره هفتم و چه در دوره هشتم اعلام کرده است و آن تاکید به حق قانون ایران در استفاده صلح آمیز در انرژی هسته‌ای است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین در ارزیابی از عملکرد خبرگزاری خانه ملت گفت: اصولا احساس می‌کنم مجلس از نظر اطلاع رسانی نشاط بهتری پیدا کرده و از زحمات شما تشکر می‌کنم.

ک

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet