خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/07 15:04:44
سرویس اقتصادی
زارع:

مردم بر اساس نیاز خرید کنند / انبارهای دولتی مملو از کالای اساسی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به طور حتم موضوعاتی مانند ایجاد قرنطینه یا بروز قحطی صحت ندارد و انبارهای دولت مملو از مواد غذایی و محصولات اساسی مورد احتیاج مردم است.
مردم بر اساس نیاز خرید کنند / انبارهای دولتی مملو از کالای اساسی است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به طور حتم موضوعاتی مانند ایجاد قرنطینه یا بروز قحطی صحت ندارد و انبارهای دولت مملو از مواد غذایی و محصولات اساسی مورد احتیاج مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108098232366.jpg مردم,بر,اساس,نیاز,خرید,کنند,/,انبارهای,دولتی,مملو,از,کالای,اساسی,است Icana

رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هجوم برخی از شهروندان به برخی فروشگاه های مواد غذایی، گفت: در چند روز اخیر این موضوع در فضای مجازی مطرح شده که این احتمال وجود دارد که برای کنترل بیماری کرونا در برخی از مناطق قرنطینه صورت گیرد و این مسئله زمینه ساز بروز قحطی مواد غذایی خواهد شد، این مسئله موجب شده که برخی از مردم به فروشگاه ها هجوم آورده و اقدام به خرید و جمع آوری مواد غذایی کنند.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم موضوعاتی مانند ایجاد قرنطینه یا بروز قحطی  صحت ندارد و انبارهای دولت مملو از مواد غذایی و محصولات اساسی مورد احتیاج مردم است و قطعا نگرانی های صورت گرفته توسط مردم اشتباه است.

مردم بر اساس نیازهای شخصی و زندگی خود اقدام به خرید کالاهای اساسی کنند

وی گفت: به نظر می رسد آن چیزی که در شرایط کنونی مردم را تحت فشار قرار می دهد، بر هم خوردن نظام توزیع و تأمین کالاهای اساسی توسط عده ای از مردم است، به طور حتم اگر مردم بر اساس نیازهای شخصی و زندگی خود اقدام به خرید کالاهای اساسی کنند، هیچ مشکلی در توزیع رخ نخواهد داد اما وقتی عده ای از افراد بسیار بیشتر از نیاز خود خرید می کنند، آن وقت مردم دیگر با کمبود مواجه خواهند شد.

زارع تصریح کرد: قطعا در شرایط کنونی با توجه به شیوع بیماری کرونا یکی از مهم ترین اقدامات مدیریت افکار عمومی است، قطعا مدیریت و برنامه ریزی درست مسئولان دولتی و کنترل استرس و هیجانات اجتماعی توسط مردم می تواند کشور را از مشکل کنونی عبور دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: البته دستگاه های دولتی از جمله وزارت اقتصاد و صمت نیز باید نسبت به توزیع نظام مند و سریع کالاهای اساسی در فروشگاه های مواد غذایی اقدام کند تا مردم برای تأمین کالاهای مورد نظرشان با مشکل مواجه نشوند.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet