خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/07 13:21:26
سرویس اقتصادی
نوروزی با اشاره به ورشکستگی دامداری‌ها در پی کاهش مصرف شیر:

کرونا؛ بهانه سودجویان برای گرانی کالاهای اساسی / لزوم برخورد جدی با متخلفان

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دولت باید قیمت مرکبات و مواد پروتئینی را کنترل کند، گفت: در شرایط کنونی قیمت میوه، گوشت قرمز و پراید افزایش نامتعارفی داشته و مردم توانایی خرید هیچ یک از آنها را ندارند.
کرونا؛ بهانه سودجویان برای گرانی کالاهای اساسی / لزوم برخورد جدی با متخلفان سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دولت باید قیمت مرکبات و مواد پروتئینی را کنترل کند، گفت: در شرایط کنونی قیمت میوه، گوشت قرمز و پراید افزایش نامتعارفی داشته و مردم توانایی خرید هیچ یک از آنها را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107083831380.jpg کرونا؛,بهانه,سودجویان,برای,گرانی,کالاهای,اساسی,/,لزوم,برخورد,جدی,با,متخلفان Icana

حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت مواد غذایی در روزهای اخیر، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا، شرایط بازار بیانگر این است برخی دولتی ها نظارت بر بازار و ساماندهی آن را رها کرده و برنامه ای برای برخورد با متخلفان نداشته و ستادی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تشکیل نداده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل کاهش مصرف شیر، دامداری‌ها در حال ورشکستگی هستند و دولت باید از آنها حمایت کند، افزود: در شرایط کنونی قیمت میوه، گوشت قرمز، پراید و... افزایش نامتعارفی داشته و مردم توانایی هیچ یک از آنها را خرید ندارند.

خودروسازان شیفت کاری خود را افزایش دهند

وی اظهار کرد: برخی افزایش قیمت خودرو را ناشی از کاهش تولید خودروسازان می‌دانند آیا این شرکت ها نمی‌توانند همان گونه که تولیدکنندگان مواد شوینده و ماسک شیفت های کاری خود را افزایش دادند، سه شیفت مشغول شده و نیاز بازار را تامین کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی باید به موضوع افزایش بی دلیل قیمت موادغذایی ورود کرده و با برخورد با متخلفان از ادامه این شرایط جلوگیری کند، اضافه کرد: دولت باید قیمت مرکبات و مواد پروتئینی را کنترل کند.

چرا علیرغم گرانی گوشت قرمز هیج نهادی به موضوع رسیدگی نمی کند؟

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه طبیعی است فردی باید وزیر جهادکشاورزی شود که برای ساماندهی بازار برنامه کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشد، ادامه داد: چرا علیرغم گرانی گوشت قرمز هیج نهادی به موضوع رسیدگی نمی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet