پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/07 14:25:49
سرویس اجتماعی
سلیمی با انتقاد از سخنان رئیس جمهور:

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از روز شنبه باید مورد بازنگری قرار گیرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سخنان رئیس جمهور درباره عادی شدن شرایط از روز شنبه در مواجهه با ویروس کرونا، تصریح کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از هفته آینده باید مورد بازنگری قرار گیرد.
بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از روز شنبه باید مورد بازنگری قرار گیرد عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سخنان رئیس جمهور درباره عادی شدن شرایط از روز شنبه در مواجهه با ویروس کرونا، تصریح کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از هفته آینده باید مورد بازنگری قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109679386497.jpg بازگشایی,مدارس,و,دانشگاه‌ها,از,روز,شنبه,باید,مورد,بازنگری,قرار,گیرد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از شنبه هفته آینده، اظهار کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی نامه‌ای مکتوب به هیأت دولت و ستاد مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور پیشنهاد کرد که مدارس تا 15 فروردین ماه تعطیل باشد اما تصمیم‌گیرنده در این خصوص هیأت دولت و ستاد مذکور است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عادی سازی مسئله شیوع کرونا سیاست درستی نیست، افزود: هیأت دولت حداقل باید هفته آینده را هم احتیاط کند و در خصوص بازگشایی مدارس با در نظر گرفتن همه جوانب تصمیم گیری شود.

وی اضافه کرد: در شرایطی که مواد ضدعفونی کننده و ماسک در داروخانه‌ها و بازار برای جلوگیری از شیوع این ویروس به ندرت یافت می‌‎شود، چطور می‌توان این ویروس را در مدارس و دانشگاه‌ها کنترل کرد.

سلیمی تأکید کرد: برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیاز است که کلاس‌های درس قبل از ورود دانش آموزان و دانشجویان ضد عفونی و محصلان پیش از ورود به کلاس معاینه شوند.

وی یادآور شد: مواد ضدعفونی کننده و ماسک باید در مدارس و دانشگاه‌ها بین دانش آموزان، معلمان و اساتید توزیع شود و این در حالیست که حتی این مواد در سطح شهر نیز با کمبود مواجه است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور که عنوان کرده است وضعیت کشور از شنبه به حالت عادی بازمی‌گردد، گفت: آیا ویروس کرونا از رئیس جمهور دستور می‌گیرد که آقای روحانی چنین مطلبی را بیان کرده است، نیاز است که در این رابطه به صورت کارشناسی بازنگری شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet