پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/08 11:29:55
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

ویروس کرونا دستوری کنترل نمی‌شود/ شرایط برای بازگشایی مدارس فراهم نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انتقاد از اظهارات رئیس جمهور مبنی بر عادی شدن شرایط از روز شنبه، گفت: شرایط برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مهیا نیست.
ویروس کرونا دستوری کنترل نمی‌شود/ شرایط برای بازگشایی مدارس فراهم نیست عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انتقاد از اظهارات رئیس جمهور مبنی بر عادی شدن شرایط از روز شنبه، گفت: شرایط برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مهیا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104181126409.jpg ویروس,کرونا,دستوری,کنترل,نمی‌شود/,شرایط,برای,بازگشایی,مدارس,فراهم,نیست Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از اپیدمی آن موضوعی علمی و تخصصی و همچنین غیر دستوری است، اظهار کرد: ما نیز باید از روش‌ها و پروتکل‌های پیشنهاد شده سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از شیوع این بیماری پیروی کنیم.

نباید کرونا را تبدیل به موضوعات احساسی و امنیتی کرد

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید از نگاه‌های احساسی و امنیتی در مواجهه با کرونا پرهیز کرد، افزود: امروز سلامت جامعه مهم‌ترین مسئله برای کشور بوده که ارکان نظام نیز به آن واقف هستند.

فلاحتی با یادآوری اینکه طبیعی است رسانه‌های معاند با ایران از این موقعیت سوء استفاده کرده و آن را تبدیل به ابزاری برای ایران هراسی کنند، ادامه داد: با این وجود نباید به صورت احساسی و امنیتی با موضوع کرونا مواجه شد، لذا هرگونه اظهار نظری برای عادی نشان دادن شرایط ممکن است سلامت مردم را به خطر بیندازد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: اگر محیط آموزشی محصلان عاری از هرگونه ویروس کرونا بود، می‌‎توانستیم در خصوص بازگشایی مدارس از روز شنبه تصمیم‌گیری کنیم اما ما مدارس و دانشگاه‌های ما شرایط استریل و مناسبی برای حضور دانش آموزان ندارد.


مدارس مایع دستشویی هم ندارند چه برسد به مایع ضد عفونی کننده

وی یادآور شد: بسیاری از مدارس امروز نه تنها مایع ضد عفونی کننده بلکه مایع دستشویی هم ندارند و نیروی آموزشی متخصص نیز در همه مراکز آموزشی برای کنترل و آموزش به دانش آموزان و دانشجویان وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: مدارس باید روزانه ضد عفونی شوند و ماسک و لوازم بهداشتی بین دانش آموزان و دانشجویان توزیع شود لذا باید قبول کرد که محیط های آموزشی ما آمادگی لازم برای حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس را ندارد.

فلاحتی با تأکید بر اینکه امروز وقت آن است که از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش به دانش آموزان و دانشجویان استفاده شود، گفت: امروز برخی از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه شهید بهشتی به این حوزه ورود کرده و در این زمینه آموزش‌های فضای مجازی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی تأکید کرد: البته نباید همه کشور از جمله حمل و نقل عمومی و تولید و بنگاه‌های خصوصی را از کار انداخت و تعطیلی در این در همه حوزه‌ها به هیچ عنوان به صلاح نیست؛ لذا اگر منظور نظر رئیس جمهور از ایراد سخنان شرایط عادی در این حوزه‌ها باشد، قابل قبول است ولی درباره مدارس و دانشگاه‌‎ها باید به صورت محتاطانه تصمیم‌گیری کرد.

افزایش سفر خانواده‌ها بر تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس تأثیرگذار است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  افزود: البته رفتار خانواده‌ها و افزایش سفرها در این مدت نیز بر تعطیلی مدارس تأثیرگذار است و اگر از جانب خانواده‌ها همکاری شود، می‌توان جلوی شیوع این بیماری را گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet