پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/10 10:55:36
سرویس فرهنگی
جمالی نوبندگانی:

هیچ بهانه‌ای برای تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال قابل قبول نیست

عضو فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ ۲۵ اسفندماه، تصریح کرد: هیچ بهانه‌ای برای تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال قابل قبول نیست.
هیچ بهانه‌ای برای تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال قابل قبول نیست عضو فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ 25 اسفندماه، تصریح کرد: هیچ بهانه‌ای برای تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال قابل قبول نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201910109144191469.jpg هیچ,بهانه‌ای,برای,تعویق,انتخابات,فدراسیون,فوتبال,قابل,قبول,نیست Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با تأکید بر ضرورت برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در 25 اسفندماه 98، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود در فوتبال کشور چه لحاظ شرایط بین المللی و فشارهای AFC و چه لحاظ بحران‌های داخلی، انتخابات فدراسیون فوتبال باید در موعد مقرر برگزار شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر فدراسیون دارای ریاست مقتدر و با نفوذی در AFC  داشت، مباحث مطرح شده پیرامون سلب میزبانی نمایندگان ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مطرح نمی‌شد و اگر این روال ادامه داشته باشد و فدراسیون ریاست مقتدری نداشته باشد، طمع AFC برای لغو میزبانی ایران بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به نامه اخیر فیفا درباره ضرورت اصلاح اساسنامه پیش از برگزاری انتخابات، عنوان کرد: در این رابطه تیم حقوقی فدراسیون فوتبال باید پاسخ متقن به نامه فیفا دهد و اساسنامه نیز پس از روی کار آمدن تیم جدید در فدراسیون اصلاح شود. بر اساس آخرین اخبار چنین نامه‌ای به فیفا ارسال شده که امیدواریم فیفا ممانعت ایجاد نکند و انتخابات به شکل سالم برگزار شود.

وی اضافه کرد: اینکه از داخل نیز افرادی موضوع  اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال را بهانه‌ای برای به تعویق انداختن انتخابات فدراسیون مطرح کنند و از همین طریق به فیفا نیز خط دهند که منجر به تذکر رسمی فیفا به فدراسیون فوتبال کشورمان شد به هیچ عنوان بخشودنی نیست و این افراد باید بدانند که منافع ملی کشور را به مخاطره انداخته‌اند.

بیشتر بخوانید: 

جمالی نوبندگانی یادآور شد: به لحاظ فوتبال داخلی نیز امروز در صدر و انتهای جدول لیگ برتر، رقابت جدی و نفس‌گیری وجود دارد که شاید اگر فدراسیون مدیریت کارآمدی داشت، حواشی نظیر بازی سپاهان و پرسپولیس یا رخ نمی‌داد یا فوراً تیم متخلف با جرایم سنگین مواجه می‎شد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره احتمال اینکه انتخابات فدراسیون فوتبال ممکن است به دلیل شیوع بیماری کرونا نیز به تعویق بیفتد، گفت: اتفاقا برای مدیریت برگزاری مسابقات در شرایط شیوع بیماری کرونا لازم است که انتخابات در موعد مقرر خود برگزار شود تا در خصوص این موارد تصمیم‌گیری صحیح شود؛ بنابراین هیچ بهانه‌ای برای به تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال قابل قبول نیست./

پایان پیام

خبرنگار: هدی ریسمانچی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet