پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/11 10:05:23
سرویس اجتماعی
نوروزی با تاکید بر رسیدگی هر چه سریع تر به بهداشت زندان‌ها:

جهاد فراگیر و انسجام ملی، رمز مقابله با کرونا است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد فراگیر و انسجام ملی مانع شیوع ویروس کرونا در کشور می‌شود.
جهاد فراگیر و انسجام ملی، رمز مقابله با کرونا است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد فراگیر و انسجام ملی مانع شیوع ویروس کرونا در کشور می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805107503533493.jpg جهاد,فراگیر,و,انسجام,ملی،,رمز,مقابله,با,کرونا,است Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت رسیدگی به بهداشت مراکز  تجمعی چون پادگان‌ها و زندان‌ها، گفت: در گذشته تجربه مقابله با شیوع ویروس‌های واگیردار مشابه‌ کرونا چون آنفولانزا، مالاریا و... داشتیم که مقابله با هر کدام شیوه و روش خاص خودش را داشت اما در شرایط فعلی رعایت مسائل بهداشتی به ویژه در مراکز تجمعی چون زندان‌ها و پادگان‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه راهکار مبارزه با کرونا و کنترل این ویروس نوپدید مستلزم رعایت چند نکته بسیار مهم است، افزود: در ابتدا باید بعد امنیتی کشور را در نظر گرفته و دائما به اخبار‌ منفی دامن نزنیم .

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: وزارت بهداشت باید آخرین یافته‌ها و دستآوردهای خود را در اختیار جامعه قرار دهد و مانع شیوع ویروس کرونا در میان مردم شود، چرا که معتقدم پیشگیری مقدم بر درمان بوده و برای مقابله با شیوع کرونا باید به مسائل بهداشت بیش از پیش توجه داشته باشیم.  

تمهیدات لازم برای جلوگیری از شیوع کرونا در پادگان‌ها انجام شود

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: استانداران، فرمانداران باید شورای تامین تشکیل داده و به مسائل بهداشتی مراکز تجمعی چون زندان‌ها و پادگان‌ها بیشتر توجه کنند. از سوی دیگر پزشکان نیز به مسائل بهداشتی این مراکز نظارت داشته باشند و مانع شیوع کرونا و وقوع یک فاجعه شوند.

نوروزی به بررسی و کنترل مسافران ورودی و خروجی در فرودگاه‌های کشور تاکید کرد و گفت: شهرداری‌ها باید تمامی مراکز عمومی چون خیابان‌ها، معابر و وسائل حمل و نقل عمومی را به صورت منزل و دقیق ضد عفونی کنند.

جهاد فراگیر و انسجام ملی رمز مقابله با کرونا است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در پایان خاطرنشان کرد: جهاد فراگیر میان فرهنگیان، فرمانداران، استانداران، شبکه بهداشت و درمان، مراکز سلامت و خانه های بهداشت و انسجام ملی می‌تواند مانع شیوع کرونا در کشور شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet