پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/10 18:16:18
سرویس سیاسی
بروجردی در واکنش به کشمکش پمپئو با قانون‌گذاران آمریکایی:

آمریکا با ترور سردار سلیمانی از جنبه‌های مختلف متضرر شد / تلاش ترامپ برای توجیه و کتمان واقعیت

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا با هدف انتقام شکست داعش دست به ترور سردار سلیمانی زد و از جنبه‌های مختلف متضرر شد اما ترامپ در تلاش است که واقعیت را توجیه و کتمان کند.
آمریکا با ترور سردار سلیمانی از جنبه‌های مختلف متضرر شد / تلاش ترامپ برای توجیه و کتمان واقعیت عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا با هدف انتقام شکست داعش دست به ترور سردار سلیمانی زد و از جنبه‌های مختلف متضرر شد اما ترامپ در تلاش است که واقعیت را توجیه و کتمان کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201804104486547886.jpg آمریکا,با,ترور,سردار,سلیمانی,از,جنبه‌های,مختلف,متضرر,شد,/,تلاش,ترامپ,برای,توجیه,و,کتمان,واقعیت Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به کشمکش پمپئو با قانون‌گذاران آمریکایی بر سر ترور سردار سلیمانی، گفت: جنایت ترامپ تروریست در ترور آشکار دولتی مشخص و روشن است. آمریکا فردی را ترور کرد که نماد مبارزه با تروریسم در منطقه بود و اگر سردار سلیمانی این اقدامات را انجام نمی‌داد، امروز شاهد جغرافیای سیاسی متفاوتی در منطقه بودیم و حاکمیت داعش واقعیت تلخی بود که با کمک آمریکا در منطقه شکل گرفته بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا جنایتی که در به شهادت رساندن سردار سلیمانی انجام داد، انتقام شکست داعش بود زیرا داعش دست پرورده آمریکا در خاورمیانه بود.  

وی افزود: استدال‌های واهی دولت ترامپ آنقدر بی‌ارزش است که از درون آمریکا مجلس نمایندگان معترض شدند و استدال وزیر خارجه آمریا را نپذیرفتند. این نشان می‌دهد از ابتدا خطای راهبردی بزرگی را آمریکایی‌ها رقم زدند.

بروجردی یادآور شد: دولت ترامپ به دنبال کم جلوه دادن تاثیر عکس العمل تاریخی جمهوری اسلامی ایران در حمله به مهمترین پایگاه آمریکا در عراق یعنی عین‌الاسد و شکستن هیمنه آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم است اما تبعات این جنایت همچنان ادامه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نپذیرفتن این جنایت در درون جامعه آمریکا نشان دهنده شکست ترامپ در این پروژه بود. کتمان واقعیت برای آمریکایی که ادعای فراوانی را انجام میدهد ولی حاضر نیست تلفات نیروهای آمریکایی در حمله موشکی به مهمترین پایگاه اعلام کند نیز قابل توجه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در چنین شرایطی مایک پمئو در ادعاهای واهی برای افکار عمومی جهان اعلام می‌کند که ایران درباره ویروس کرونا واقعیت را نمی‌گوید در حالی که ما در اوج شفافیت به طور مستمر بیشترین حجم اطلاع رسانی را داریم. در حقیقت آمریکا در اقدام احمقانه از جنبه‌های مختلف متضرر شده و از این رو همچنان دنبال توجیه و کتمان واقعیت هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet