پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/10 16:26:14
سرویس اقتصادی
علوی:

سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی دیربازده است؛ دولت مشوق مالی ارائه کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: علت اصلی عدم سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی این است که این حوزه بسیار دیربازده بوده و به این دلیل، افراد کمتر ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش می شوند.
سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی دیربازده است؛ دولت مشوق مالی ارائه کند نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: علت اصلی عدم سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی این است که این حوزه بسیار دیربازده بوده و به این دلیل، افراد کمتر ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810101295489122.jpg سرمایه‌گذاری,در,حوزه,ریلی,دیربازده,است؛,دولت,مشوق,مالی,ارائه,کند Icana

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کمبود زیرساخت های حمل و نقل ریلی در کشور، گفت: متأسفانه در بحث سرمایه گذاری در حوزه توسعه خطوط ریلی بسیار کم سرمایه گذاری شده و این مسئله موجب شده که زیرساخت های ما از نظر آماری بسیار پایین تر از آمار کشورهای منطقه است.

ریل راه آهن

80 درصد حمل بار و مسافر از طریق حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی حدود 80 درصد حمل بار و مسافر از طریق حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد و متأسفانه در این میان حمل و نقل ریلی سهم بسیار کمی در این حوزه دارد.

فاصله 10 برابری ترکیه با ایران در حمل و نقل ریلی

وی گفت: بر اساس آمارها در شرایط کنونی حدود 13 هزار کیلومتر خطوط ریلی داریم، از طرف دیگر بر اساس گزارش ها، ایران در هر کیلومتر مربع حدود 2 کیلومتر خطوط ریلی دارد، این در حالی است که در کشوری مانند ترکیه در هر کیلومتر مربع حدود 12 کیلومتر راه آهن وجود دارد.

سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی بسیار دیربازده است

علوی ادامه داد: علت اصلی عدم سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی این است که این حوزه بسیار دیربازده است و به این دلیل، افراد کمتر ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش می شوند، از این رو ریل به نقطه ضعف حوزه حمل و نقل تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: افزایش استفاده از حمل و نقل ریلی موجب افزایش ایمنی سفر، کاهش مصرف سوخت و کاهش آسیب های زیست محیطی می شود، از این رو مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ارائه بسته های تشویقی جهت افزایش سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی اقدام کند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet