پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/11 12:05:08
سرویس اجتماعی
کمالی‌پور:

تیمی به منظور نظارت بر اجرای بخشنامه پیشگیری از کرونا در زندان‌ها مشخص شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس بر ضرورت تشکیل تیمی در استان‌ها به منظور نظارت بر اجرای بخشنامه رئیس دستگاه قضا برای پیشگیری از کرونا در زندان‌ها تاکید کرد.
تیمی به منظور نظارت بر اجرای بخشنامه پیشگیری از کرونا در زندان‌ها مشخص شود نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس بر ضرورت تشکیل تیمی در استان‌ها به منظور نظارت بر اجرای بخشنامه رئیس دستگاه قضا برای پیشگیری از کرونا در زندان‌ها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908109317577073.jpg تیمی,به,منظور,نظارت,بر,اجرای,بخشنامه,پیشگیری,از,کرونا,در,زندان‌ها,مشخص,شود Icana

یحیی‌ کمالی‌پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  صدور بخشنامه  خودداری از معرفی محکومان به زندان‌ها تا پایان فروردین 99 توسط رئیس قوه قضائیه را اقدامی موثر برای پیشگیری از شیوع کرونا در زندان‌ها دانست و گفت: رئیس قوه قضائیه با توجه به تعداد بالای زندانیان و فضای اندک زندان‌ها  بهترین تصمیم در شرایط فعلی را گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: البته تجربه نشان داده که چنین دستورالعمل و بخشنامه‌هایی به درستی اجرا نمی‌شوند بنابراین می‌طلبد رئیس قوه قضائیه تیمی را در استان‌ها برای نظارت بر اجرای این بخشنامه مشخص کند.

وی ادامه داد: زیرا اگر در اجرای این بخشنامه غفلت شود با شیوع کرونا در زندان‌ها مواجه خواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دست قضات برای استفاده از تعویق و تعلیق مجازات‌ها و همچنین مجازات‌های جایگزین حبس باز است، گفت: قضات می‌توانند از اهرم‌های قانونی در اختیار برای استفاده کمتر از مجازات حبس بهره ببرند.

کمالی پور افزود: در جرائمی که نیاز به شاکی خصوصی دارد و می‌توان رضایت شاکی را جلب کرد و همچنین در برخی جرائم عمومی که از شدت و حدت زیادی برخوردار نیستند می‌توان از احکامی استفاده کرد که افراد کمتر به زندان معرفی شوند./

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet