انتخابات ریاست جمهوری
1398/12/11 17:35:57
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می‌دهد

میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی + جدول

وزارت کشور میزان مشارکت واجدین شرایط حضور در انتخابات مجلس یازدهم را به تفکیک استان‌ها مشخص کرد.
میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی + جدول وزارت کشور میزان مشارکت واجدین شرایط حضور در انتخابات مجلس یازدهم را به تفکیک استان‌ها مشخص کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202002104620782993.jpg میزان,مشارکت,در,انتخابات,یازدهمین,دوره,مجلس,شورای,اسلامی,+,جدول Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ (جمعه ۲ اسفندماه) برگزار شد و مردم تکلیف کاندیداهای ۲۰۸ حوزه انتخابیه را مشخص کردند، البته در برخی حوزه‌های انتخابیه نتیجه نهایی در مرحله دوم انتخابات مشخص می‌شود. مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه ۲۹ فروردین سال آینده برگزار می‌شود.

 براساس آمار رسمی، از میان ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط، ۲۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر با حضور در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، نام کاندیدا یا کاندیداهای مورد نظر خود را در صندوق‌های رای انداختند.

حضور مناسب بیش از ۲ میلیون رای اولی در انتخابات مجلس

۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رای اولی در این دوره از انتخابات بوده‌اند که بنا به گفته وزیر کشور حضورشان در انتخابات بسیار خوب بوده است.

از میان ۲۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفری که در انتخابات مشارکت داشته‌اند، ۴۸ درصد آن‌ها را بانوان و ۵۲ درصد این جمعیت را آقایان تشکیل می‌دهند.

مشارکت قابل قبول با توجه به شرایط کشور

رحمانی فضلی وزیر کشور با بیان اینکه ۴۲/۵۷ درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کرده‌اند، گفت: این درحالی بود که هم ورود بیماری کرونا را داشتیم و هم شرایط سیاسی و مسائلی مثل سقوط هواپیما، حوادث آبان و دی را داشتیم و در این شرایط این میزان حضور و مشارکت مردم کاملا قابل قبول است.

درصد مشارکت مردم در استان تهران ۲ میلیون ۵۳۹ هزار و ۷۶۳ نفر بود که مساوی با ۲۶/۲ درصد است. در تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نیز ۱ میلیون ۸۴۱ هزار و ۸۹۱ نفر برابر با ۲۵/۴ درصد مشارکت داشته‌اند.

کرونا هم مانع مشارکت مردم قم نشد

مردم قم نیز با وجود شیوع ویروس کرونا بیش از ۴۳ درصد در انتخابات شرکت کرده‌اند.

بیشترین درصد مشارکت در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۱ درصد بودع و کمترین مشارکت هم به استان تهران با ۲۶/۲ درصد اختصاص دارد.

در ادامه جدول میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفیک استان‌ها را مشاهده می‌کنید:

 

جدول میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

 

وزیر کشور در خصوص نحوه اطلاع رسانی از میزان مشارکت مردم در انتخابات، گفت: روند اعلام مشارکت باید طبق قانون با تنظیم صورتجلسه بین هیات‌های اجرائی و هیات‌های نظارت و تایید شورای نگهبان صورت گیرد، از این رو وزارت کشور برای اعلام این عدد به محض اتمام فرایند اخذ رای، منع قانونی داشت./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • میزان مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی + جدول


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet