هدر اصلی
1398/12/12 10:33:09
سرویس اجتماعی
جمالی سوسفی:

مقابله با کرونا نیاز به همبستگی ملی دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند اما می‌توانند ناقل این ویروس بوده و آن را به بزرگترها انتقال دهند، توجه بزرگترها به این مهم را امری ضروری دانست.
مقابله با کرونا نیاز به همبستگی ملی دارد عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند اما می‌توانند ناقل این ویروس بوده و آن را به بزرگترها انتقال دهند، توجه بزرگترها به این مهم را امری ضروری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109551717266.jpg مقابله,با,کرونا,نیاز,به,همبستگی,ملی,دارد Icana

منوچهر جمالی سوسفی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ویروس کرونا در ایران آسیب بیشتری نسبت به سایر کشورها وارد کرده است، گفت: تغییراتی که این ویروس در انتقال فردی به فرد دیگر ایجاد می‌کند به میزان آسیب‌رسانی آن شدت می‌بخشد.

دیابتی‌ها و سرطانی‌ها بیشتر از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: 80درصد افرادی که به کورنا مبتلا می‌شوند بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان بهبود پیدا می‌کنند و تنها دو درصد می‌میرند، ضمن اینکه سن و بیماری‌های زمینه‌ای در میزان مقاومت افراد نسبت به این بیماری نقش دارد، کما اینکه افرد دیابتی یا دارای سیستم ایمنی ضعیف همچون سرطانی‌ها و افرادی که مدت زمان طولانی کورتن مصرف کرده‌اند بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه استرس ناشی از انتشار اخبار پیرامون ویروس کورنا مشکلاتی را در جامعه ایجاد کرده است، تصریح کرد: قرنطینه شهرهای درگیر با کورنا بسیار مهم بوده و باید مراکز آموزشی و پادگان‌ها که در آنها تعداد زیادی افراد حضور دارند، کنترل شوند تا در این بخش‌ها اصول بهداشتی رعایت شود.

فداکاری کادر درمانی کشور ستودنی است

جمالی سوسفی اظهار کرد: این موضوع نباید فراموش شود که کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران که در گذشته با هجمه‌های بسیاری روبرو بودند، امروز جان خود را برای نجات بیماران کرونایی گذاشته‌اند، کما اینکه تعدادی از آنها به بیماری کرونا مبتلا شده و یا جان خود را از دست داده‌اند، بنابراین باید پرداخت معوقاتشان و توجه به جایگاه آنها در اولویت قرار گیرد.

مقابله با کرونا نیاز به همبستگی ملی دارد

وی خاطرنشان کرد: مراکز درمانی استان‌های درگیر با کرونا باید تجهیز شده و اعتبارات لازم به آنها تخصیص یابد و برای پیگیری مشکلات آنها گروهی مشخص شوند، هرچند وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این مهم توجه داشته است.

جمالی سوسفی عنوان کرد: مقابله با کرونا نیاز به همبستگی ملی دارد و ابعادی از آن باید در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود، ضمن اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام تلاش خود را بکار گرفته است و لازم است تمام دستگاه‌ها نیز به این وزارتخانه کمک کنند.  

وی افزود: ویروس کورنا برای کودکان مشکل ایجاد نمی‌کند، اما آنها می‌توانند ناقل این ویروس بوده و آن را به بزرگترها منتقل کنند، بنابراین بزرگترها در تماس با آنها باید اصول بهداشتی را رعایت کنند.

افراد فعال در داروخانه‌ها انصاف پیشه کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: افرادی که در داروخانه‌ها فعال هستند انصاف پیشه کنند، چرا که در شرایط کنونی نباید به دنبال سوءاستفاده مالی باشند و ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی‌کننده را گرانتر بفروشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در پایان از رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای درخواست وی از سازمان برنامه و بودجه جهت تخصیص اعتباراتی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شرایط به منظور تامین تجهیزات لازم و تسریع روند ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا که محقق شده است، قدردانی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet