پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/12 11:39:31
سرویس اقتصادی
مردم هشیار باشند؛

فولادگر: تلاش سوداگران برای رشد نرخ دلار

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می‌گوید با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF سوداگران فرصت را غنیمت شمرده و با قیمت سازی و ایجاد التهاب موجب گرانی نرخ ارز شدند در حالیکه پیش بینی می شود در روزهای آینده این وضعیت بهبود یابد.
فولادگر: تلاش سوداگران برای رشد نرخ دلار رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می‌گوید با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF سوداگران فرصت را غنیمت شمرده و با قیمت سازی و ایجاد التهاب موجب گرانی نرخ ارز شدند در حالیکه پیش بینی می شود در روزهای آینده این وضعیت بهبود یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101924270890.jpg فولادگر:,تلاش,سوداگران,برای,رشد,نرخ,دلار Icana

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدرباره گرانی نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت: پیش از اینکه ایران در لیست سیاه FATF قرار گیرد نیز به  دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا تبادلات مالی و ارزی کشورمان با سایر کشور محدود بود بنابراین اقدام گروه مالی FATF مبنی بر قرار گرفتن ایران در BLACK LIST" " نمی تواند تاثیر چندانی در مراودات ما با دنیا داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی که کشور با تحریم های بسیار دست و پنجه نرم می‌کند، تصویب  لوایح مربوط به FATF تاثیری در بهبود روابط اقتصادی ایران با دنیا ندارد، در واقع این موضوع در بلندمدت موثر بود به طور مثال اگر اروپایی‌ها مراودات مالی با ایران را در قالب برجام افزایش می دادند، تصویب  FATFبه بهبود شرایط کمک می کرد.

قیمت سازی برای گرانی نرخ ارز

وی اظهار کرد: با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF سوداگران فرصت را غنیمت شمرده و با قیمت سازی و ایجاد التهاب موجب گرانی نرخ ارز شدند در حالیکه پیش بینی می شود در روزهای آینده این وضعیت بهبود یابد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر را روانی دانست و اضافه کرد: مردم باید هشدار باشند و با اقدامات خود به تلاش سوداگران دامن نزده و موجب افزایش نرخ ارز نشوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet