پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 09:19:05
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه با اشاره به افزایش تنش‌ها در منطقه:

درگیری های ترکیه در سوریه، فقط به تروریستها روحیه می دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است نتیجه تنش‌ها میان ترکیه و سوریه، گسترش تروریسم و روحیه دادن به گروه‌های تروریستی است.
درگیری های ترکیه در سوریه، فقط به تروریستها روحیه می دهد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است نتیجه تنش‌ها میان ترکیه و سوریه، گسترش تروریسم و روحیه دادن به گروه‌های تروریستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909102370464153.jpg درگیری,های,ترکیه,در,سوریه،,فقط,به,تروریستها,روحیه,می,دهد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به افزایش تنش ها میان ترکیه و سوریه که باعث تلفات انسانی شده است، گفت: خلاء حاج قاسم سلیمانی در تحولات سوریه و منطقه کاملا احساس می شود چرا که زمانی که ایشان حضور داشت، ترکیه و سوریه علیرغم وجود چالش ها دچار تنش نمی شدند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برخی ابتکارات سردار سلیمانی در زمان حیات خود، اظهار داشت: سردار سلیمانی با ایجاد منطقه امن، شرایط خروج از منطقه امن و ایجاد خطوط حائل باعث می شد ترکیه و سوریه کمتر دچار تنش شده و مانع کشته شدن غیرنظامیان و حتی نظامیان ضد تروریسم از سوی یکدیگر می شد.

وی افزود: امروز شرایط سوریه به گونه ای است که منطقه حائل که همواره به خاطر 20 تا 40 کیلومتر محل اختلاف بوده است، منجر به بروز جنگ شود.

بیشتر بخوانید:

 

فلاحت پیشه در ادامه با اشتباه خواندن اقدام اخیر ترکیه نسبت به سوریه، یادآور شد: روند آستانه تنها روندی بود که ملاحظه امنیتی ترکیه در آن وجود داشت و ایران و روسیه و حتی سوریه سعی کردند ملاحظات امنیتی این کشور را در نظر بگیرند اما اکنون ترک ها متأسفانه به گونه ای یکجانبه و اختلال آمیز این شرایط را ایجاد کردند که منجر به بزرگ ترین تلفات انسانی ترکیه در چند دهه اخیر، به لحاظ قرار گیری در یک بازه زمانی بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تنش امروز تنها میان ترکیه و سوریه نیست و روسیه نیز در آنجا حضور دارد و عملا بخشی از موضوع است که در نهایت نتیجه این تنش ها گسترش تروریسم خواهد بود در حالی که طی سه سال اخیر که داعش و سایر گروه های تروریستی در سراشیبی شکست بودند برای نخستین بار روحیه گرفته اند و کشورهای محور مبارزه با تروریسم، علیه هم شعار می دهند و در حوزه میدانی عملا علیه یکدیگر جبهه بندی کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدیم باید تا فرصت است روندی همانند روند آستانه شکل بگیرد و جمهوری اسلامی ایران که در این موضوعات تجربه دارد، باید در این رابطه ایفای نقش بیشتری داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet