پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/14 13:11:12
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی مطرح کرد:

نقش کم‌رنگ صندوق پس انداز یکم در افزایش قدرت مالی خریداران مسکن/ بهره‌مندی اقشار و گروه‌های خاص از تسهیلات

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه صندوق پس انداز یکم در عرصه مسکن برای حل مشکلات متقاضیان خرید مسکن به ویژه جوانان نقش آفرین و اثرگذار نبوده است، زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، کمتر جوانی است که بتواند ماهانه بالای دو میلیون تومان اقساط تسهیلات را پرداخت کند.
نقش کم‌رنگ صندوق پس انداز یکم در افزایش قدرت مالی خریداران مسکن/ بهره‌مندی اقشار و گروه‌های خاص از تسهیلات رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه صندوق پس انداز یکم در عرصه مسکن برای حل مشکلات متقاضیان خرید مسکن به ویژه جوانان نقش آفرین و اثرگذار نبوده است، زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، کمتر جوانی است که بتواند ماهانه بالای دو میلیون تومان اقساط تسهیلات را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202002101676883263.jpg نقش,کم‌رنگ,صندوق,پس,انداز,یکم,در,افزایش,قدرت,مالی,خریداران,مسکن/,بهره‌مندی,اقشار,و,گروه‌های,خاص,از,تسهیلات Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بانک مسکن در تأمین منابع مرتبط با تسهیلات خرید مسکن، گفت: متأسفانه عملکرد و سیاست گذاری بانک مسکن و صندوق پس انداز یکم به گونه ای بود که تسهیلات مربوطه به اقشار پردرآمد جامعه اختصاص داده شده و اقشار و گروه های خاص از این تسهیلات بهره مند شده اند.

محمدرضا رضایی کوچی

جامعه هدف نتوانسته از تسهیلات خرید مسکن به درستی استفاده کند

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر به دلیل مقررات موجود برای دریافت تسهیلات خرید مسکن، اقشار ضعیف و متوسط جامعه نتوانستند از این تسهیلات به درستی استفاده کنند، از این رو به نظر می رسد که جامعه هدف نتوانستند به درستی از این امکانات استفاده کنند.

صندوق پس انداز یکم در حل مشکلات متقاضیان خرید مسکن نقش آفرین نبوده است

وی گفت: متأسفانه صندوق پس انداز یکم در عرصه مسکن برای حل مشکلات متقاضیان خرید مسکن به ویژه جوانان نقش آفرین و اثرگذار نبوده است، زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، کمتر جوانی است که بتواند ماهانه بالای دو میلیون تومان اقساط تسهیلات را پرداخت کند.

رضایی کوچی ادامه داد: در دو سال اخیر با افزایش قیمت مسکن، متأسفانه بسیاری از متقاضیان به ویژه جوانان عملا از خرید خانه منصرف شده اند، زیرا آن ها قدرت مالی کافی را برای تأمین مسکن مورد نیاز نخواهند داشت، از این رو در این شرایط است که بانک ها باید از جوانان حمایت کنند تا مسکن مورد نیاز آن ها تأمین شود.

بانک مسکن و صندوق پس انداز یکم باید تغییر سیاست بدهند/ضرورت ارائه تسهیلات ارزان قیمت و اقساط بلند مدت

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به نظر من بانک های مرتبط با حوزه مسکن به ویژه بانک مسکن و صندوق پس انداز یکم باید تغییر سیاست بدهند، یعنی آنکه بانک باید در راستای ارائه تسهیلات ارزان قیمت، با سود کم و اقساط بلند مدت اقدام کند تا جوانان بتوانند از امکانات ارائه شده بهره مند شوند.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet