پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 11:49:47
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

قضاوت درباره اجرای قانون بومی گزینی در آموزش و پرورش زود است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصویب قانون بومی گزینی در دستگاه‌های دولتی را گامی مثبت در جهت توسعه اشتغال در سراسر کشور دانست و گفت: البته قضاوت درباره این قانون با توجه به اینکه هنوز آزمون استخدامی برگزار نشده، زودهنگام است.
قضاوت درباره اجرای قانون بومی گزینی در آموزش و پرورش زود است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصویب قانون بومی گزینی در دستگاه‌های دولتی را گامی مثبت در جهت توسعه اشتغال در سراسر کشور دانست و گفت: البته قضاوت درباره این قانون با توجه به اینکه هنوز آزمون استخدامی برگزار نشده، زودهنگام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201906106783616937.jpg قضاوت,درباره,اجرای,قانون,بومی,گزینی,در,آموزش,و,پرورش,زود,است Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برخی انتقادها از اجرای قانون بومی گزینی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: بومی گزینی در آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا می‌شود که قانون مدیریت خدمات کشوری به تازگی توسط مجلس اصلاح شده و باید منتظر آزمون استخدامی کشور ماند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری  در بهمن‌ماه در نشست صحن علنی مجلس، اظهار کرد: بر اساس این قانون، شورای توسعه مدیریت مکلف شد برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران، کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها اولویت قائل شود.

فلاحتی یادآور شد: بر اساس ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری؛ به کار گیری افراد در دستگاه‌های اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می‌شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است.

بومی گزینی در دانشگاه فرهنگیان به درستی در حال اجرا است

وی اضافه کرد: از سوی دیگر بومی گزینی در دانشگاه فرهنگیان با تدوین دستور العمل و تعیین بوم در هر منطقه برای هر دانشگاه به درستی در حال اجرا است.

فلاحتی یادآور شد: پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان امروز به نحوی است که در ابتدا محل خدمت دانشجو مشخص می‌‎شود و دانشجو تعهد محضری می‌دهد که 10 سال در منطقه به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته و محروم خدمت خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: به این روند اعتراضی و انتقادی وجود ندارد و دانشگاه فرهنگیان بومی گزینی دقیقا بر اساس آیین نامه‌ها عمل می‌شود.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

خبرنگار: هدی ریسمانچی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet