انتخابات ریاست جمهوری
1398/12/13 12:19:48
سرویس اقتصادی
حسینی:

بانک‌ها تسهیلات بیشتری برای تولیدکنندگان در نظر بگیرند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نظام بانکی در شرایط فعلی تولیدمحور نیست، گفت: باید ساختار و سازوکاری تعریف شود که نقدینگی عظیمِ بلوکه شده در بانک‌ها در اختیار تولید، اشتغال و صادرات قرار گیرد.
بانک‌ها تسهیلات بیشتری برای تولیدکنندگان در نظر بگیرند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نظام بانکی در شرایط فعلی تولیدمحور نیست، گفت: باید ساختار و سازوکاری تعریف شود که نقدینگی عظیمِ بلوکه شده در بانک‌ها در اختیار تولید، اشتغال و صادرات قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105947918504.jpg بانک‌ها,تسهیلات,بیشتری,برای,تولیدکنندگان,در,نظر,بگیرند Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عدم تعلق بیشترین تسهیلات بانکی به بخش تولیدات صادرات‌محور، گفت: اگر بانک مرکزی تسهیلات بانکی را به سمت تولید ببرد، علاوه‌بر ایجاد اشتغال، اتکاء به نیروهای داخلی بیشتر  شده و ظرفیت‌های خالی در کشور فعال خواهند شد اما در قوانین بودجه‌ای کشور بیشترین تسهیلات به‌صورت قرضه‌الحسنه برای اقشار کم درآمد و نیازمند جامعه مدنظر قرار گرفته شده است نه تولیدکنندگان.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نهایتا تصمیم‌گیری درباره تسهیلات بانکی اینکه کجا و چگونه هزینه شود برعهده سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است اما آنچه مشخص است بانک‌ها باید هرچه بیشتر به سمت ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان داخلی روند.  

وی معتقد است تولیدات صادرات‌‌محور بهترین گزینه برای اختصاص تسهیلات بانکی است چراکه علاوه‌بر ایجاد اشتغال، به دلیل صادرات برای کشور درآمدزایی نیز دارند.

به گفته حسینی، نظام بانکی در شرایط فعلی تولیدمحور نیست، بنابراین باید ساختار و سازوکاری تعریف شود که نقدینگی عظیمِ بلوکه شده در بانک‌ها در اختیار تولید، اشتغال و صادرات قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است باید مجموعه‌ای از تدابیر در مورد سود بانکی، نرخ سود تسهیلات و اولویت‌بندی تسهیلات لحاظ شود تا شرایط فعلی در رابطه با نحوه پرداخت تسهیلات بانکی به بخش تولیدات صادرات محور تغییر کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet