پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 15:58:07
سرویس اقتصادی
جعفرزاده تشریح کرد

کم و کیف تاثیر کرونا بر بازار سکه و طلا

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است چنانچه فضای روانی حاصل از شیوع بیماری کرونا کنترل شود، همچنین بازار ارز سامان یابد قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد.
کم و کیف تاثیر کرونا بر بازار سکه و طلا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است چنانچه فضای روانی حاصل از شیوع بیماری کرونا کنترل شود، همچنین بازار ارز سامان یابد قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912108541862275.jpg کم,و,کیف,تاثیر,کرونا,بر,بازار,سکه,و,طلا Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کاهش و افزایش مداوم قیمت سکه و طلا پس از شیوع بیماری کرونا در کشور، گفت: با افزایش قیمت جهانی طلا و ارز در بازار داخلی، قیمت سکه و طلا که ابتدای هفته کاهش چشمگیری داشت، مجددا صعودی شده است، درواقع جو ناشی از شیوع بیماری کرونا باعث حباب و تلاطم قیمت مصنوعات طلا و سکه شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش و افزایش قیمت طلا و سکه نشان می دهد یک بیماری می تواند شاخص‌های اقتصادی را به راحتی جا به جا کند و این نشان از تسلط تفکرات سودجویانه در بازار است.

به گفته وی سیر سعودی و نزولی قیمت‌های برخی کالاها همچون طلا و سکه نشان میدهد قیمت‌ها تاکنون کاذب بوده است و امکان کاهش و ارزان شدن قیمت سکه و طلا و حتی اجناس دیگر وجود دارد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه باید از فرصت طلبی ها جلوگیری شود، افزود: بیماری کرونا سبب شد کروناهای اقتصادی نیز شناسایی شوند.  

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی معتقد است چنانچه جو روانی حاصل از شیوع بیماری کرونا کنترل شود و همچنین بازار ارز سامان یابد قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، قیمت جهانی طلا روز جمعه و شنبه کاهش یافته بود ولی از صبح روز گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است، همچنین با افزایش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت سکه و طلا که ابتدای هفته کاهش چشمگیری داشت، مجدد صعودی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet