پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 13:05:07
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

اذن رهبری برای بودجه سال 99 کشور را از بلاتکلیفی خارج کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید با توجه به بحران کرونا، تاکید ستاد مبارزه با بحران برای عدم هر گونه تجمع و عدم امکان استفاده از اصل ۸۵ قانون اساسی، اذن رهبری برای بودجه سال ۹۹ کشور را از بلاتکلیفی خارج کرد.
اذن رهبری برای بودجه سال 99 کشور را از بلاتکلیفی خارج کرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید با توجه به بحران کرونا، تاکید ستاد مبارزه با بحران برای عدم هر گونه تجمع و عدم امکان استفاده از اصل 85 قانون اساسی، اذن رهبری برای بودجه سال 99 کشور را از بلاتکلیفی خارج کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg اذن,رهبری,برای,بودجه,سال,99,کشور,را,از,بلاتکلیفی,خارج,کرد Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اذن رهبری برای لایحه بودجه سال 99، گفت: همه ملت مطلع هستند که در شرایط ویژه ای به سر می بریم و مسئله کرونا به عنوان تهدید ملی بسیار جدی است. البته این  بحران جهانی است، 75کشور دنیا درگیر کرونا شده و روزانه بر تعداد کشورهای مبتلا به کرونا افزوده می شود و اکثر کشورهای دنیا تصمیمات متناسب با این بحران را اتخاذ کرده اند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه تست کرونای تعدادی از همکاران ما درمجلس مثبت بوده و تعدادی بستری شدند بنابراین عدم برگزاری جلسات امری منطقی و مبتنی بر سیاست های اتخاذ شده توسط ستاد مبارزه با کرونا در راستای جلوگیری از هر گونه تجمع بوده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نباید کشور در زمینه دخل و خرج بلاتکلیف بماند، اظهار داشت: از آنجایی که بودجه چند دوازدهم و استفاده از ظرفیت اصل 85 قانون اساسی، نتیجه مطلوب را به همراه نداشت تنها راه برای حل معضل کشور و تعیین دخل و خرج، بهره گیری از اختیارات مقام معظم رهبری بوده است.

وی تاکید کرد: به همین دلیل رییس مجلس با توجه به اینکه نمایندگان در جلسه بررسی کلیات بودجه نظرات خود را اعلام کردند و کمیسیون تلفیق اصلاحات را اعمال کرد برای حل معضل کشور در نامه ای از مقام معظم رهبری اذن گرفتند تا بعد از تایید نظر شورای نگهبان کشور از بلاتکلیفی خارج شود.

برای حفاظت از مردم مجلس جلسه ندارد

عضو فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس بیان داشت: عدم برگزاری جلسات صحن علنی برای حفاظت از جان مردم بود، با توجه به اینکه تعدادی از نمایندگان به ویروس کرونا مبتلا هستند و احتمال انتقال این ویروس از نمایندگان به مردم و وکلا وجود دارد، رئیس ستاد مبارزه با کرونا بارها تاکید کرد مجلس صحن علنی نداشته باشد تاپارلمان محل انتقال این بیماری به حوزه های انتخابیه و سراسر کشور نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet