پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 13:35:37
سرویس سیاسی
فولادگر:

اذن رهبری، تنها راه تعیین تکلیف بودجه 99 بود / خطر شیوع کرونا با برگزاری صحن علنی مجلس

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با اشاره به تعطیلی مجلس به دلیل مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: مجلس تمام راه‌های برگزاری صحن مجلس و نحوه تعیین تکلیف لایحه بودجه را بررسی کرد و بعد از اینکه به نتیجه نرسید از اذن رهبری کمک گرفت.
اذن رهبری، تنها راه تعیین تکلیف بودجه 99 بود / خطر شیوع کرونا با برگزاری صحن علنی مجلس رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با اشاره به تعطیلی مجلس به دلیل مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: مجلس تمام راه‌های برگزاری صحن مجلس و نحوه تعیین تکلیف لایحه بودجه را بررسی کرد و بعد از اینکه به نتیجه نرسید از اذن رهبری کمک گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108315077119.jpg اذن,رهبری،,تنها,راه,تعیین,تکلیف,بودجه,99,بود,/,خطر,شیوع,کرونا,با,برگزاری,صحن,علنی,مجلس Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دریافت اذن رهبری ازسوی دکتر لاریجانی برای ارسال مستقیم لایحه بودجه 99 بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان، بدون بررسی در صحن علنی مجلس، گفت: هفته گذشته و پس از برگزاری انتخابات، جلسه علنی مجلس برگزار شد و کلیات لایحه بودجه 99 بنا به نظر نمایندگان رد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه همان زمان شرایط آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و به خصوص تهران بود، عنوان کرد: از آنجایی که پیش از این نمایندگان به دلیل برگزاری انتخابات در حوزه های انتخابیه خود بودند و ارتباطات زیادی داشتند، تست ویروس کرونا دادند که مشخص شد تعدادی از همکاران مبتلا و ناقل هستند.

وی افزود: از آنجایی که قدرت انتقال و واگیر این ویروس بسیار بالا است، برگزاری جلسات مختلف مجلس باعث می شد انتقال آن افزایش یابد که برای مردم نیز به علت ارتباط گسترده با نمایندگان خطرناک بود و صحن علنی مجلس نیز مصداق اجتماعاتی بود که تعداد زیاد در محیطی بسته برگزار می شد و باید تعطیل می شد.

بیشتر بخوانید:

فولادگر ادامه داد: با این حال جلسات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 در محل کمیسیون تلفیق و روز یکشنه در صحن علنی با رعایت فاصله و نکات بهداشتی برگزار شد و اصلاحاتی در لایحه بودجه به تصویب رسید، همزمان در هیات رئیسه مجلس راه های مختلف بررگزاری صحن علنی بررسی شد.

وی افزود: پیشنهاداتی برای تصویب بودجه به صورت دو دوازدهم، سه دوازدهم و یا اصل 85 مطرح شد که همه آنها همه مستلزم برگزاری صحن علنی بود که امکان آن وجود نداشت؛ حتی گزینه هایی برای محل جایگزین برگزاری صحن علنی پیشنهاد شد اما به نتیجه نرسید.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 مجلس در ادامه با بیان اینکه دریافت اذن از مقام معظم رهبری برای ارسال مستقیم مصوبه کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان آخرین راهکار بود، عنوان کرد: چنانچه رئیس جمهور نیز برای سرپرستی وزارت جهاد کشاورزی اذن رهبری گرفته و آن را تمدید کرد، رئیس مجلس نیز برای ارسال مستقیم بودجه، از رهبری اذن گرفت.

وی در ادامه با گلایه از برخی انتقادها و بی مهری ها نسبت به مجلس درباره عدم تشکیل صحن علنی آن، گفت: انتقاداتی به مجلس دهم وارد است اما مقایسه تعطیلی صحن به علت شیوع ویروس کرونا با نحوه تصویب برجام و برگزاری صحن مجلس در اوایل انقلاب بعد از ترور سرچشمه، غیر منطقی است، چنانچه نمازجمعه نیز زیر بمباران تعطیل نشد اما به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس دهم مجلسی است که زمان حمله داعش نیز علیرغم حضور تروریست ها باز هم به جلسه علنی خود ادامه داد و آن را تعطیل نکرد و حتی نماز جماعت نیز برگزار شد از این رو نمایندگان مجلس نیز اکنون به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا که پشتوانه شورای عالی امنیت ملی را دارد عمل کردند که صحن علنی تعطیل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet