پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 13:46:47
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر تصمیم بودجه‌ای مجلس با هدف حفظ سلامت مردم:

تصویب بودجه چند دوازدهم به معنی تعیین ارقام علی‌الحساب برای سال 99 بود

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر تصمیم بودجه‌ای مجلس با هدف حفظ سلامت مردم و درخواست ستاد کرونا، گفت: تصویب بودجه چند دوازدهم به معنی تعیین ارقام علی‌الحساب برای سال ۹۹ بود و اداره کشور با شرایط فعلی با ارقام علی الحساب وجود نداشت.
تصویب بودجه چند دوازدهم به معنی تعیین ارقام علی‌الحساب برای سال 99 بود رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر تصمیم بودجه‌ای مجلس با هدف حفظ سلامت مردم و درخواست ستاد کرونا، گفت: تصویب بودجه چند دوازدهم به معنی تعیین ارقام علی‌الحساب برای سال 99 بود و اداره کشور با شرایط فعلی با ارقام علی الحساب وجود نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103893839348.jpg تصویب,بودجه,چند,دوازدهم,به,معنی,تعیین,ارقام,علی‌الحساب,برای,سال,99,بود Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح روند بررسی لایحه بودجه سال 1399 و ارجاع لایحه به شورای نگهبان پس از اذن رهبر معظم انقلاب، گفت: با توجه به شرایط کشور دیگر ظرفیتی برای افزودن مطلبی به لایحه بودجه 99 وجود نداشت و اگر مواردی هم اضافه می‌شد، قابلیت اجرا نداشت.

لزوم تغییر روند بودجه‌نویسی طبق گزارش دیوان محاسبات

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیوان محاسبات نیز گزارشی را در ارتباط با بودجه نویسی پنج دوره گذشته تهیه کرد که نشان می‌داد، اتفاق خوبی در قوانین بودجه نیافتده است. بر اساس این گزارش تعداد بندهایی که در مجلس به لایحه بودجه دولت اضافه شده به دلیل عدم توانایی یا عدم اراده و تمایل دولت اجرا نشده است.

وی افزود: نتایج گزارش دیوان محاسبات نشان می‌دهد مجلس وقت و هزینه بسیاری صرف کرده است لذا مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال 1399 تقریبا تلاش کرد تغییر بسیاری در لایحه لحاظ نکند، تنها ملاحظات پیرامون تطبیق لایجه بودجه با چارچوب سیاست‌های بالادستی انجام شد به عنوان مثال نمایندگان در بررسی لایحه بودجه برداشت از صندوق توسعه را مورد توجه قرار دادند تا برداشتی بدون اجازه پیش‌بینی نشود.

تصویب بودجه چند دوازدهم به معنی تعیین ارقام علی‌الحساب برای سال 99 است

جعفرزاده ایمن‌آبادی یادآور شد: به نظر می‌رسد فارغ از شیوع ویروس کرونا تصمیم خوبی برای بودجه سال 1399 گرفته شد. مجلس یازدهم نیز می‌تواند ساز و کاری اتخاذ کند تا لایحه بودجه در کمترین زمان و با صرف هزینه کم در مجلس بررسی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از سوی دیگر تصویب بودجه سال 1399 به صورت چند دوازدهم به معنی تعیین ارقام علی‌الحساب برای سال آینده است، کشوری که با حوادث طبیعی چون زلزله، سیل یا بیماری‌هایی چون کرونا و تحریم‌های ناجوانمردانه درگیر است مصلحت نیست که علی‌الحساب اداره شود. دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات نیز امکان نظارت بر بودجه‌های علی‌الحساب را ندارند.

وی معتقد است: تصمیم که برای بودجه سال 1399 گرفته شد خیلی بهتر از بودجه‌های چند دوازدهم علی‌الحساب است لذا اتفاق خوبی برای کشور رقم خواهد خورد.

تصمیم بودجه‌ای مجلس با هدف حفظ سلامت مردم

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه نمایندگان، نماینده جماعت کثیری از مردم هستند که با آنها در ارتباط است، تصریح کرد: نمایندگان در شرایط کنونی تقاضای ملاقات فراوان دارند لذا تصمیمی که برای بودجه سال آینده گرفته شد با لحاظ سلامت عامه مردم بود، دانشگاه‌ها، مدارس و برخی ادارات با هدف کاهش شیوع ویروس کرونا و ارتباط افراد جهت پیشگیری تعطیل شده است، مجلس هم با همین ملاحظات و با اذن مقام معظم رهبری در مورد بودجه سال 1399 تصمیم گرفت.

پرهیز از نگاه سیاسی به کرونا / ستاد کرونا تشکیل جلسه را خلاف سلامت جامعه دانست

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم و سایر افراد نباید کرونا را سیاسی کنند، به ویروس کرونا باید با دید اجتماعی نگاه کرد. مجلس با اجازه مقام معظم رهبری برای حفظ سلامت کل جامعه تصمیم گرفت. نمایندگان برای حضور در مجلس و جلسات علنی آماده بودند اما ستاد کرونا چندین بار نامه زد و مجلس را از تشکیل جلسه نهی کرد و تاکید کردند که تشکیل جلسات خلاف سلامت جامعه است و امکان خسران و زیان به مردم وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی معتقداست: این مدل بودجه نویسی باید تداوم پیدا کند زیرا منطقی‌تر و عادلانه‌تر است. دولت باید لایحه را ارایه و مجلس به عنوان دستگاه تقنینی موارد را با موضوعات و سیاست‌های بالادستی کنترل کند و به شورای نگهبان ارجاع دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet