پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 15:07:22
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

استفاده از اذن رهبری برای بودجه 99 جهت عدم توقف امورات مملکت در سال آتی بود / تعطیلی مجلس به درخواست ستاد مبارزه با کرونا

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تعطیلی صحن علنی به درخواست ستاد مبارزه با کرونا بود نه درخواست نمایندگان، گفت: استفاده از اذن رهبری برای تعیین تکلیف بودجه ۹۹ نیز صرفا برای عدم توقف امورات کشور در سال آتی بود.
استفاده از اذن رهبری برای بودجه 99 جهت عدم توقف امورات مملکت در سال آتی بود / تعطیلی مجلس به درخواست ستاد مبارزه با کرونا رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تعطیلی صحن علنی به درخواست ستاد مبارزه با کرونا بود نه درخواست نمایندگان، گفت: استفاده از اذن رهبری برای تعیین تکلیف بودجه 99 نیز صرفا برای عدم توقف امورات کشور در سال آتی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107616719601.jpg استفاده,از,اذن,رهبری,برای,بودجه,99,جهت,عدم,توقف,امورات,مملکت,در,سال,آتی,بود,/,تعطیلی,مجلس,به,درخواست,ستاد,مبارزه,با,کرونا Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ارسال مستقیم لایحه بودجه 99 بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان بر اساس اذن رهبری، گفت: از برکات ولایت فقیه این است که در شرایط سخت به این شکل کشور را از بن بست نجات دهیم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: وزیر بهداشت به عنوان رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و فرمانده مبارزه با این ویروس که پشتوانه شورای عالی امنیت ملی را نیز دارد، از مجلس درخواست کرد که جلسات علنی خود را تشکیل ندهد چرا که نمایندگان به علت ارتباط گسترده با جامعه می توانند منشأ خطر بزرگی برای انتقال این ویروس باشند.

وی افزود: در شرایطی که برخی نمایندگان به ویروس کرونا مبتلا شده و برخی دیگر ناقل بوده و ارتباط زیادی نیز با مردم دارند، ضروری بود که این جلسات تعطیل شود.

بیشتر بخوانید:

 

عزیزی ادامه داد: از سوی دیگر از آنجایی که امورات مملکت در سال 99 وابسته به تصویب بودجه بود و نباید کشور از ابتدای سال در بلاتکلیفی به سر می برد، تصمیم بر این شد که به گونه دیگری درباره بودجه تصمیم گیری شود و از آنجایی که امکان بررسی به صورت اصل 85 نیز به علت دائمی نبودن قانون بودجه وجود نداشت، فراتر رفته و از اذن رهبری برای این موضوع استفاده شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی صرفا برای عدم توقف امورات مملکت در سال 99، از اذن رهبری برای تعیین تکلیف بودجه 99 استفاده کرد و نمایندگان هیچ قصدی برای نجات دادن جان خود از ویروس کرونا نداشتند بلکه نگرانی بیشتر برای مردمی بود که اغلب با نمایندگان در ارتباط هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet