پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 14:34:09
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

موکول شدن بررسی لایحه بودجه 99 به مجلس یازدهم، کشور را به بن‌بست اقتصادی می‌کشاند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است از آنجایی که کشور نباید به لحاظ بودجه‌ای قفل شود، نمی‌توانستیم بودجه را به مجلس آتی بسپاریم و برای خروج کشور از مشکلات تصمیم بر استفاده از اذن رهبری برای تصویب بودجه ۹۹ شد.
موکول شدن بررسی لایحه بودجه 99 به مجلس یازدهم، کشور را به بن‌بست اقتصادی می‌کشاند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است از آنجایی که کشور نباید به لحاظ بودجه‌ای قفل شود، نمی‌توانستیم بودجه را به مجلس آتی بسپاریم و برای خروج کشور از مشکلات تصمیم بر استفاده از اذن رهبری برای تصویب بودجه 99 شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908100708826604.jpg موکول,شدن,بررسی,لایحه,بودجه,99,به,مجلس,یازدهم،,کشور,را,به,بن‌بست,اقتصادی,می‌کشاند Icana

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه جلسه علنی مجلس با دستور ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا که پشتوانه شورای عالی امنیت ملی را دارد تشکیل نشد، گفت: تست کرونای نمایندگان نیز بسیار زیاد بود چرا که در ایام انتخابات برای تبلیغات و تشکیل جلسات خود مصافحه و ارتباط گسترده با مردم داشتند و میزان آلودگی بیشتری برای آنها ایجاد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در چنین شرایطی مجلس راهکارهای مختلف برای تعیین تکلیف لایحه بودجه 99 و خروج کشور از بلاتکلیفی را بررسی کرد.

بیشتر بخوانید:

 

وی افزود: بررسی لایحه بودجه به صورت دو دوازدهم و سه دوازدهم نیاز به تشکیل جلسه علنی داشت که به خاطر شرایط کشور امکان آن وجود نداشت.

حضرتی ادامه داد: از سوی دیگر نظر نمایندگان به صورت تلفنی درباره بررسی لایحه بودجه 99 از طریق اصل 85 گرفته شد که البته این موضوع نیز از آنجایی که برای قوانین دائمی استفاده می شود، نظر بر این شد که رئیس مجلس از اذن رهبری استفاده کند که با اجازه ایشان مقرر شده است لایحه بودجه بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق مستقیما به شورای نگهبان برود.

وی با بیان اینکه نمایندگان هیچگاه از جان خود نترسیده اند و آمادگی همه جانبه برای حضور در جلسات علنی مجلس را داشتند، خاطرنشان کرد: با این حال به دلیل دستور ستاد ملی مبازه با ویروس کرونا تصمیم بر این شد جلسات علنی برگزار نشود چنانچه تمامی مجالس مختلف کشور از خانوادگی گرفته تا اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و ورزشی نیز تعطیل شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: مجلس همچنین نمی توانست بودجه 99 را موکول به تشکیل مجلس یازدهم کند چرا که روند تشکیل آن در سال اول تقریبا 6 ماه به طول می انجامد و در این زمان کشور در حوزه بودجه بلاتکلیف می ماند از این رو از اذن رهبری استفاده شد که تدبیر به جایی بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet