پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 16:29:28
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به وضعیت اضطراری کشور:

مجلس با هدف حفاظت از مردم درباره بودجه سال 99 تصمیم گرفت

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به وضعیت اضطراری کشور گفت: مجلس ضمن موافقت اکثریت نمایندگان، اجازه رهبری و بنا بر تاکید ستاد مبارزه با کرونا با هدف حفاظت از مردم لایحه بودجه ۹۹ مصوب کمیسیون تلفیق را به شورای نگهبان ارسال کرد.
مجلس با هدف حفاظت از مردم درباره بودجه سال 99 تصمیم گرفت رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به وضعیت اضطراری کشور گفت: مجلس ضمن موافقت اکثریت نمایندگان، اجازه رهبری و بنا بر تاکید ستاد مبارزه با کرونا با هدف حفاظت از مردم لایحه بودجه 99 مصوب کمیسیون تلفیق را به شورای نگهبان ارسال کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107608275434.jpg مجلس,با,هدف,حفاظت,از,مردم,درباره,بودجه,سال,99,تصمیم,گرفت Icana

الهیار ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره روند بررسی لایحه بودجه سال 1399 و کسب اجازه رئیس مجلس از مقام معظم رهبری برای تعیین تکلیف بودجه، گفت: بر اساس اصل 85 قانون اساسی مجلس اجازه دارد قسمتی از اختیارات خاص خود را به کمیسیون‌های تخصصی تفویض کند اما در آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ذیل این اصل قانون اشاره شده که اختیار تعیین تکلیف قوانین دائمی را می‌توان به کمیسیون‌های تخصصی واگذار کرد و قانون بودجه قانون موقت محسوب می‌شود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اضطراری کشور و درخواست ستاد مبارزه با کرونا نظر نمانیدگان به صورت تلفنی اخذ شد و اکثریت نمایندگان موافقت کردند که لایحه مصوب کمیسیون تلفیق بودجه نظر نهایی مجلس تلقی و به شورای نگهبان ارسال شود.

وی با بیان اینکه مجلس تشکیل جلسه نداد اما موافقت نمایندگان درباره تعیین تکلیف لایحه بودجه سال 1399 اخذ شد، افزود: در شرایط فعلی هرچند شکل ظاهری روند بررسی و تصویب قانون بودجه به نوعی دیگر اجرا شده است اما موافقت اکثریت نمایندگان اخذ شد. در صورت موافقت شورای نگهبان قانون بودجه سال 99 تصویب می‌شود، اگر شورای نگهبان ایرادی هم به لایحه وارد بداند، کمیسیون تلفیق بودجه مجدد تشکیل و ایرادات را اصلاح خواهند کرد.

ملکشاهی با اشاره به حساسیت تشکیل جلسه و افزایش شیوع ویروس کرونا در میان نمایندگان، گفت: نمایندگان سراسر کشور با مردم در حوزه‌های انتخابیه خود ارتباط دارند کما اینکه باید موارد و مسائل را در حوزه‌های انتخابیه خود پیگیری کنند لذا با هدف حفاظت از نمایندگان تصمیم‌‍‌گیری نشد بلکه بنا بر توصیه و درخواست ستاد مبارزه با کرونا و با هدف حفاظت از مردم و پیشگیری از شیوع این ویروس لایحه بودجه سال 99 مصوب کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان ارسال شد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زمانی از مقام معظم رهبری اذن گرفته می‌شود که مقررات به صورت شکلی رعایت نشود اما همه جوانب در نظر گرفته شده است. در مورد این موضوع مشخص نیز مجلس ضمن رعایت همه ملاحظات قانونی بنا بر شرایط اضطراری پس از کسب رضایت نمایندگان و اجازه رهبری تصمیم‌گیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet