پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/13 18:46:58
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

رد پای آمریکا در آخرین گزارش آژانس انرژی اتمی درباره ایران دیده می شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید دارد که آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی از فعالیت هسته ای ایران تحت تاثیر آمریکا است.
رد پای آمریکا در آخرین گزارش آژانس انرژی اتمی درباره ایران دیده می شود عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید دارد که آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی از فعالیت هسته ای ایران تحت تاثیر آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104445997700.jpg رد,پای,آمریکا,در,آخرین,گزارش,آژانس,انرژی,اتمی,درباره,ایران,دیده,می,شود Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی از فعالیت هسته ای ایران، گفت: به نظر می رسد که در چند سال گذشته جامعه بین المللی درک کاملی از برجام و تعهدات هسته ای پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: آنها دیدند که جمهوری اسلامی ایران هم مذاکره کرده، هم توافق و هم به تعهداتش جامعه عمل پوشاند اما متاسفانه آمریکا و اروپا که بازکنان اصلی مذاکره هسته ای بودند نه تنها به تعهداتشان پایبند نبودند بلکه برعکس چیزی که توافق شد عمل کردند.

این نماینده مجلس اظهار داشت:  در تمام مدت اجرای برجام، سازمان بین المللی انرژی اتمی حداقل در 15 گزارش فعالیت هسته ای ایران را تایید و تاکید کرد که فعالیت ها بر اساس روند مذاکره بوده و هیچگونه انحرافی صورت نگرفته است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی

نماینده مردم فسا در مجلس با اشاره به عدم پایبندی آمریکا و اروپا و اعلام گام های کاهشی تعهدات ایران، گفت: ایران بیش ازاین نمی تواند منتظر آمریکا و اروپا بماند، آنها اعتراف کرده اند که هدفشان از برجام و مسائل هسته ای نبوده بلکه به دنبال مطالبی چون مباحث منطقه ای، دفاعی و امنیتی ایران بوده که هر از چندگاهی این مطالب را پیش می کشند.

جمالی نوبندگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نفوذ آمریکا بر رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی، تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی  به جای اینکه کارها را به لحاظ فنی پیگیری کند، مسائل را از جنبه سیاسی پیش می برد، با همین روش پرونده ایران از سازمان به شورای امنیت سازمان ملل متحد برده شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: کاهش تعهدات برجامی ایران بر مبنای ماده 26 و 36 برجام بوده و اگر سازمان بین المللی انرژی اتمی بخواهد بر روند قبلی که در جهت خواسته های آمریکا بود، عمل کند بیشتر با حیثیت خود بازی کرده و در تاریخ این سازمان بین المللی نقطه تاریک و منفوری ثبت خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: کشورهای همسوی ایران اعلام کرده اند که کاهش تعهدات از سوی ایران منطقی و مسبب آن آمریکا بوده، ما نیز بر اساس منافع ملی خود حرکت خواهیم کرد و این حرکت با رعایت جنبه های قانونی بوده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ابراز نگرانی از برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و از ایران خواست درباره ذرات اورانیوم کشف‌شده در یک سایت اعلام نشده در تهران به «شفاف سازی» بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet