اربعین حسینی
1388/08/04 11:34:00
سرویس سیاسی
ابوترابی فرد: با مصوبه مجلس

منابع هدفمندکردن یارانه‌ها به مردم بازمی‌گردد

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با مصوبه مجلس تمام درآمد حاصل از هدفمند سازی یارانه‌ها برای ارتقا سطح تولید، کاهش آسیب اقشار آسیب پذیر جامعه، جبران افزایش هزینه‌های دولت مجددا به جامعه و مردم بازمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت در شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها شوک تورمی در جامعه ایجاد می‌کند، در این میان مسئولین چه تدابیری را برای مقابله با این وضعیت اتخاذ کرد‌ه‌اند، گفت: نگاه لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها کاملا معطوف به مردم و جامعه است یعنی ما دقیقا با این نگاه که سطح رفاه عمومی ارتقا پیدا کند و زمینه اشتغال و افزایش قدرت رقابت تولیدات داخلی فراهم شود این لایحه را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: نمایندگان محترم مردم دغدغه آن را دارند که مبادا در مسیر اجرای این لایحه بر بعضی از اقشار و طبقات آسیب پذیر فشاری تحمیل شود لذا یک برنامه 5 ساله و 60 ماه را برای اجرای این لایحه با یک شیب بسیار ملایم در نظر گرفتیم و تمام درآمد حاصل از هدفمند سازی یارانه‌ها را برای ارتقا سطح تولید، کاهش آسیب اقشار آسیب پذیر جامعه، جبران افزایش هزینه‌های دولت مجددا به جامعه و مردم بازگرداندیم.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: در لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها پیش بینی شده که 50 درصد از منابعی که به دست خواهد آمد مستقیما در اختیار اقشاری قرار بگیرد که ممکن است با اجرای این لایحه درآمدهایشان دیگر کفاف زندگی آنها را ندهد و 30 درصد این منابع برای تقویت زیرساخت‌های فرهنگ، کشاورزی و برای حضور در عرصه رقابت در دنیای امروز اختصاص داده شود.

نایب رئیس مجلس افزود: همچنین 20 درصد از منابع حاصل از این محل برای جبران افزایش هزینه‌های دولت اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: گمان می‌کنم با همکاری جدی مردم، دولت و مجلس با اجرای قانونمند و طبق برنامه پیش بینی شده لایحه، شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد کشور، ارتقای درآمد سرانه مردم و در نتیجه افزایش رفاه عمومی، اشتغال و تولید در کشور باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما در خصوص نقش هیات پارلمانی ایران در اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی اظهار داشت: ‌اصولا اتحادیه بین المجالس فرصتی برای رایزنی و گفتگوی پارلمان‌ها با یکدیگر است و حضور هیات ایرانی با ریاست آقای دکتر لاریجانی این فرصت را فراهم آورد.

نایب رئیس مجلس افزود: در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی هیات ایرانی با نمایندگان پارلمانی‌های مختلف دنیا دیدار و گفتگوهای موثری داشتند و در صحن مجمع عمومی نیز همانند گذشته هیات پارلمانی ایران نقش خود را برای ارتقای مجمع ایفا کرد.

ابوترابی فرد تصریح کرد: همانند همیشه هیات پارلمانی ایران، به صورت فعال در این اجلاس حضور یافت و گفتگوهای موثری هم در جریان این اجلاس انجام شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet