پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/14 19:21:54
سرویس اجتماعی
مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد

تولید و توزیع رایگان محلول ضد عفونی‌کننده در تبریز تلنگری به سودجویان و احتکارکنندگان

مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه محلول ضدعفونی کننده با هدف تلنگر به احتکارکنندگان، سودجویان و فرصت طلبان در تبریز تولید و توزیع شد، گفت: با تولید انبوه این محلول می‌توان بازار سیاه مواد ضدعفونی کننده را از رونق بیانداریم.
تولید و توزیع رایگان محلول ضد عفونی‌کننده در تبریز تلنگری به سودجویان و احتکارکنندگان مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه محلول ضدعفونی کننده با هدف تلنگر به احتکارکنندگان، سودجویان و فرصت طلبان در تبریز تولید و توزیع شد، گفت: با تولید انبوه این محلول می‌توان بازار سیاه مواد ضدعفونی کننده را از رونق بیانداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/202002100234322610.jpg تولید,و,توزیع,رایگان,محلول,ضد,عفونی‌کننده,در,تبریز,تلنگری,به,سودجویان,و,احتکارکنندگان Icana

علی پورزیاد در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از تولید محلول ضدعفونی کننده سطوح و اشیاء در تبریز در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: با محدودیت‌هایی که در حوزه تولید و توزیع مواد ضدعفونی کننده در کشور رخ داد بر آن شدیم که محلولی را با تاثیرپذیری بالا و قیمت مناسب تولید کنیم.

مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه این محلول به نسبت سایر محلول‌ها اثرپذیری بسیار بالایی دارد، افزود: محلول تولید شده به طور قطع بر روی تمامی ویروس‌ها، قارچ‌ها به ویژه آنفلوآنزای نوع A، سارس و کرونا تاثیر زیادی داشته و اسانس به کار رفته در آن خاصیت باکتری زدایی دارد.

وی ادامه داد: قیمت این محلول نسبت به سایر محلول‌ها بسیار پایین و بر روی سطوح پایداری بالایی دارد و لازم نیست به طور مداوم محیط ضدعفونی شود.

پورزیاد با بیان اینکه بر اساس برخی گزارش‌ها بیماری‌های عفونی در کشور در پی شیوع کرونا کاهش یافته است، گفت: اما خطر استفاده بی رویه از مواد ضدعفونی کننده ممکن است سرطان‌ها را در کشور افزایش دهد و هدف ما از تولید محلول استفاده اندک افراد از محلول‌های ضدعفونی کننده و کاهش خطر ابتلا به سرطان است.

مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه دانشگاه تبریز هزینه‌ای تولید این محلول را متحمل شده است، گفت: محلول به صورت رایگان در اختیار دانشگاه و نهادهای دولتی قرار داده می‌شود و تاکنون پولی در قبال آن دریافت نکردیم.

وی با بیان محلول ضدعفونی کننده با هدف تلنگر به احتکارکنندگان، سودجویان و فرصت طلبان تولید شد، تصریح کرد: برای مقابله با بازار سیاه مواد ضدعفونی کننده می‌توانیم تولید انبوه داشته باشیم و آنها به سمت ورشکستگی سوق دهیم.

پورزیاد یادآور شد: در صورت حمایت و تامین مواد اولیه می توان تولید محلول را به 15 هزار لیتر در روز افزایش دهیم و همچنین نیاز است وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور مجوزهایی به ما کمک کند محلول را به صورت رایگان در اختیار افراد بیشتری از جامعه قرار دهیم؛ درخواست و تقاضای محلول ضدعفونی کننده در جامعه به حدی زیاد است که ما جای کسی را تنگ نمی‌کنیم بلکه به دنبال این هستیم که به تولیدکنندگان کمک کنیم تا میزان تولیدها جوابگوی نیاز جامعه باشد.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet