خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/15 10:48:38
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در واکنش به خشونت ها علیه مسلمانان هندوستان عنوان کرد

لزوم‌ حل مسالمت آمیز تنش ها در هند/ حوادث اخیر با روح تمدن هند ناسازگار است

رییس مجلس شورای اسلامی ، حوادث و تنش های اخیر در هند را با روح فرهنگ و تمدن دیرین این کشور ناسازگار خواند و از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.
لزوم‌ حل مسالمت آمیز تنش ها در هند/ حوادث اخیر با روح تمدن هند ناسازگار است رییس مجلس شورای اسلامی ، حوادث و تنش های اخیر در هند را با روح فرهنگ و تمدن دیرین این کشور ناسازگار خواند و از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104868621120.jpg لزوم‌,حل,مسالمت,آمیز,تنش,ها,,در,هند/,حوادث,اخیر,با,روح,تمدن,هند,ناسازگار,است Icana

دکتر علی لاریجانی، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح  امروز،  پنج شنبه ( ۱۵ اسفند) در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با ابراز نگرانی از وقوع حوادث اخیر در هند  افزود: هند  سرزمین نژادها، زبان‌ها، مذاهب، آیین ها و فرهنگ های مختلف بوده و هست و بروز چنین مسائل و موضوعاتی با روح  فرهنگ و تمدن  هندی سازگاری ندارد. 

وی  ادامه داد: برداشت و تصویری که از قانون جدید موسوم به حقوق شهروندی در هند وجود دارد،  بیانگر  ایجاد  محدودیت‌هایی برای مسلمانان است و همین مسئله، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.  این در حالی است که مسلمانان، بخشی از فرهنگ و جامعه هند هستند و در پیشبرد و توسعه این کشور نقش مهمی دارند. 

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان تاکید کرد: از دولت هند انتظار داریم از همه ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و امکانات برای پایان دادن به درگیری ها و حل و فصل مسئله به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند. 

دکتر لاریجانی، ضمن اشاره به اهمیت روابط دو کشور ایران و هند ،  تقویت گفت و گو و همزیستی همه اقوام و مذاهب را در هند ضروری خواند‌./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet