پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/16 15:48:19
سرویس سیاسی
پیام تسلیت دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل

چهل سال تلاش بی وقفه، مرحوم حسین شیخ الاسلام را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پیامی درگذشت مرحوم حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفت و افزود: چهل سال تلاش بی وقفه و صادقانه، مرحوم حسین شیخ الاسلام را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است.
چهل سال تلاش بی وقفه، مرحوم حسین شیخ الاسلام را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پیامی درگذشت مرحوم حسین شیخ الاسلام را تسلیت گفت و افزود: چهل سال تلاش بی وقفه و صادقانه، مرحوم حسین شیخ الاسلام را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/73693.jpg چهل,سال,تلاش,بی,وقفه،,مرحوم,حسین,شیخ,الاسلام,را,شایسته,عنوان,شهید,شاهد,ساخته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل طی پیامی ضمن تسلیت درگذشت مرحوم حسین شیخ الاسلام نماینده ادوار مجلس و دیپلمات مجرب و برجسته کشور، نوشت: ٤٠ سال تلاش شبانه روزی بی وقفه، صادقانه، مخلصانه، متعهدانه و ولایتمدارانه، وی را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است.

متن پیام به شرح زیر است:

« تنها خداست که می ماند؛ عروج ملکوتی سردار دیپلماسی مقاومت برادر عزیز مهندس حسین شیخ الاسلام را به نمایندگی از همه همکارانم در دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی (سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین) و اداره کل بین الملل مجلس شورای اسلامی صمیمانه تسلیت می گویم. 

حسین شیخ الاسلام، صدای رسای انقلاب اسلامی در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود. به راستی او را باید «سردار دیپلماسی مقاومت» خواند، شهید غضنفر رکن آبادی یکی از رویش های همنشینی و همکاری با این دیپلمات فهیم، اندیشمند، ولایی، متین، متفکر، حرفه ای و انقلابی ایران اسلامی بشمار می رود.

حسین شیخ الاسلام تا آخرین روزهای حیات پربرکتش، به تداوم مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست قدس شریف (قبله اول مسلمین) می اندیشید و تا آخرین لحظات حیاتش برای آزادسازی قدس و حمایت از محور مقاومت طراحی و ایده پردازی می کرد. 

در آخرین جلسه که درباره بررسی تحولات منطقه و فلسطین چند روز پیش، در دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار شد، حسین شیخ الاسلام مانند همیشه متواضعانه حضور پیدا کرد و آخرین انتظاراتش در حمایت از مقاومت و امنیت حداکثری ایران عزیز و منطقه را تبیین کرد. سپس به اتفاق در نشست پژوهشگاه قوه قضاییه که به بررسی ابعاد حقوقی ترور سپهبد شهید سردار سلیمانی شده بود، حضور پیدا کردیم و در این جلسه ایشان به ‌عنوان پیشکسوت ما در وزارت امورخارجه، خواستار اقدام موثر قاضی ویژه پرونده ترور سردار سلیمانی شدند.

٤٠ سال تلاش شبانه روزی بی وقفه، صادقانه، مخلصانه، متعهدانه و ولایتمدارانه، وی را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است.»/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet