پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/16 20:15:23
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

تشریح شرایط قانونی حوزه های انتخابیه که نمایندگان منتخب آن فوت کردند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به قانون انتخابات، گفت: در حوزه های انتخابیه که نماینده جدید آن فوت کرده است، انتخابات مرحله دوم باید برگزار شود.
تشریح شرایط قانونی حوزه های انتخابیه که نمایندگان منتخب آن فوت کردند عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به قانون انتخابات، گفت: در حوزه های انتخابیه که نماینده جدید آن فوت کرده است، انتخابات مرحله دوم باید برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg تشریح,شرایط,قانونی,حوزه,های,انتخابیه,که,نمایندگان,منتخب,آن,فوت,کردند Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح وضعیت قانونی حوزه های انتخابیه که نمایندگان منتخب آن پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی فوت کردند، گفت: با استناد به قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، کاندیدایی که حداقل 20 درصد آراء را کسب کند به عنوان منتخب مردم به مجلس راه پیدا می کند. این در حالی است که در انتخابات شوراهای شهر و روستا اعضای علی البدل نیز انتخاب می شوند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس اگر نماینده جدید بعد از انتخابات و اعلام نتایج، فوت کند برگزاری انتخابات مرحله دوم الزامی است، هرچند اعلام نظر نهایی صندوق آراء و اعتبار نامه نماینده تصویب نشده باشد.

میرزایی نیکو یادآور شد: برگزاری انتخابات مرحله دوم در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه با توجه به فوت نماینده منتخب مجلس یازدهم ضروری است. برگزاری انتخابات مرحله دوم در این شرایط الزاماتی دارد مبنی بر اینکه کاندیداها مجدد ثبت نام کنند و رأی گیری انجام شود تا مردم نماینده مورد نظر خود را انتخاب کنند.

عضو کمیسیون امور داخل کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس یازدهم به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق خواهد افتاد، گفت: وزارت کشور و شورای نگهبان باید در مورد این موضوع تصمیم گیری کنند که تاکنون موضوعی در این زمینه مطرح نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet