پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/17 15:11:34
سرویس اقتصادی
ملکی:

بانک مرکزی ارز مورد نیاز صنعت لاستیک را تامین کند؛ تولید تایر در انتظار تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار ارز برای واردات مواد اولیه، تولیدکنندگان داخلی می‌توانند لاستیک خودروهای سواری را تولید کنند.
بانک مرکزی ارز مورد نیاز صنعت لاستیک را تامین کند؛ تولید تایر در انتظار تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با تخصیص 300 میلیون دلار ارز برای واردات مواد اولیه، تولیدکنندگان داخلی می‌توانند لاستیک خودروهای سواری را تولید کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907104472522103.jpg بانک,مرکزی,ارز,مورد,نیاز,صنعت,لاستیک,را,تامین,کند؛,تولید,تایر,در,انتظار,تخصیص,۳۰۰,میلیون,دلار Icana

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تخصیص ارز موردنیاز تولیدکنندگان لاستیک، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس مشکلات صنعت لاستیک را طی جلسات متعددی با حضور نمایندگان انجمن تایرسازان، بانک مرکزی، بانک‌های عامل، وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک بررسی و در نهایت مقرر شد 300 میلیون دلار ارز مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی تامین شود.

واردات مواد اولیه تولید تایر منجر به صرفه جویی ارزی می‌شود

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی برای افزایش ظرفیت خود به واردات مواد اولیه مانند کائوچو نیاز دارند، افزود: از آنجایی که در جلسات مذکور مقرر شد به منظور حمایت از تولید، ارز موردنیاز تولیدکنندگان تامین شود اگر بانک مرکزی در پرداخت و تخصیص این اعتبار کوتاهی کند، به نوعی خیانت کرده است.

وی اظهار کرد: برای واردات هر کیلو تایر 4 دلار ارز دولتی پرداخت شده اما به ازای واردات مواد اولیه موردنیاز تولید لاستیک تنها یک دلار پرداخت می‌شود در واقع با واردات مواد اولیه در هر کیلو سه دلار صرفه جویی شده، اشتغال افزایش پیدا کرده و تولید رونق می‌یابد.

تولید لاستیک خوردوهای سنگین افزایش یافت

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: از آنجایی که تولیدکنندگان داخلی میتوانند نیاز کشور به لاستیک خودروهای سواری را تامین کنند در نتیجه واردات تایر در این بخش ضرورتی ندارد، اما در حوزه لاستیک خودروهای سنگین کشور با کمبود روبه رو است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در ماه های گذشته برخی خطوط تولید لاستیک خودروهای سنگین در اردبیل راه اندازی شده است که می تواند نیاز این بخش را نیز تامین کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet