پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/17 10:15:47
سرویس سیاسی
ابطحی:

هندوستان تاریخ خود را مدیون مسلمانان است/ کنگره هند اجرای قانون مغرضانه حقوق شهروندی را لغو کند

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و هند معتقد است دولت هند برای جلوگیری از انزوای خود هرچه سریع‌تر نسبت به لغو اجرای قانون حقوق شهروندی که موجب آشوب علیه مسلمانان شده است، اقدام کند.
هندوستان تاریخ خود را مدیون مسلمانان است/ کنگره هند اجرای قانون مغرضانه حقوق شهروندی را لغو کند عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و هند معتقد است دولت هند برای جلوگیری از انزوای خود هرچه سریع‌تر نسبت به لغو اجرای قانون حقوق شهروندی که موجب آشوب علیه مسلمانان شده است، اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909107555247066.jpg هندوستان,تاریخ,خود,را,مدیون,مسلمانان,است/,کنگره,هند,اجرای,قانون,مغرضانه,حقوق,شهروندی,را,لغو,کند Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضع قانون ناعادلانه حقوق بشری در هندوستان که باعث افزایش آشوب ها علیه مسلمانان از سوی گروه‌های افراطی هندو شده است، گفت: انتظار ما از دولتمردان هند این نبود که قانونی وضع کنند تا نسبت به اقوام و مذاهب مختلف در این کشور به خصوص مسلمانان ایجاد آزار و اذیت شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با یادآوری این مطلب که اسلام هیچگاه از حکومت های مختلف هندوستان جدا نبوده است، عنوان کرد: از زمانی که گاندی استقلال هند را اعلام کرد و از زمان نهرو، گسترش روابط با کشورهای اسلامی و غیرمتعهدها آغاز شد از این رو تصویب چنین قانون نپخته ای تحت تأثیر گروه های افراطی هندو که منجر به درگیری های شدید در هندوستان شده است، منافع هند را دنبال نمی کند.

سید محمد جواد ابطحی

وی افزود: پلیس هندوستان باید ادامه حمایت از برخی شاخه های افراطیون را به پایان رسانده و دولت این کشور نیز به منافع بلندمدت خود بیاندیشد و بداند که این اتفاقات منافع اقتصادی آنها را تحت الشعاع قرار داده و هندوستان را به انزوا می کشاند.

تأثیر مستقیم سفر نخست وزیر هند به سرزمین‌های اشغالی در تصویب قانون حقوق شهروندی علیه مسلمانان این کشور

ابطحی تأکید کرد: کنگره هند باید دستور دیگری در خصوص قانون حقوق شهروندی صادر کرده و اجازه ندهد افراطیون هندو صحنه هند را صحنه آشوب و درگیری کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه تصویب قانون ناعادلانه حقوق شهروندی در هند را با سفر نخست وزیر این کشور به سرزمین های اشغالی مرتبط دانست و افزود: همچنین با فشارهایی که ترامپ بر اثر لابی صهیونیست های آمریکایی به هند وارد می کند، بعید نیست که در آینده شاهد اقدامات شدیدتر دولت هند نسبت به مسلمانان این کشور باشیم از این رو باید اخطار جدی به دولت هند داده شود.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و هند در پایان با بیان اینکه حتی معتقدان مذهب هندو نیز نسبت به آزار و اذیت مسلمانان این کشور اعتراض دارند، خاطرنشان کرد: مراوده مسلمانان هندی با سایر مذاهب مربوط به سال های اخیر نیست بلکه از گذشته های دور بوده و حتی تاریخ و توسعه هند مدیون مسلمانان هندی است که قرن ها در این کشور ساکن بوده و باعث پیشرفت آن شده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet