خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/17 15:06:19
سرویس سیاسی
پژمان فر با انتقاد به وضع قانون مغرضانه حقوق شهروندی در هند:

ادامه کشتار مسلمانان، دولت هندوستان را به انزوا می‌کشاند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی کشورمان باید نسبت به بدرفتاری و آزار و اذیت مسلمانان هندی از سوی افراطیون هندی عملکرد فعال‌تری داشته باشد.
ادامه کشتار مسلمانان، دولت هندوستان را به انزوا می‌کشاند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی کشورمان باید نسبت به بدرفتاری و آزار و اذیت مسلمانان هندی از سوی افراطیون هندی عملکرد فعال‌تری داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909106314590214.jpg ادامه,کشتار,مسلمانان،,دولت,هندوستان,را,به,انزوا,می‌کشاند Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شکنجه و بدرفتاری با مسلمانان هندی از سوی دولت این کشور به واسطه وضع قانون مغرضانه حقوق شهروندی، گفت: این اقدام هندوستان خلاف حقوق بشر و خلاف حقوق اولیه هر انسانی است که می تواند در هر گوشه ای از دنیا زندگی کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از شکل گیری موج گسترده ای در دنیا علیه مسلمانان، اظهار داشت: شکل گیری و گسترش جریان اسلام هراسی به انواع مختلف در دنیا ایجاد نگرانی می کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مسلمانان سراسر دنیا باید نسبت به آزار و اذیت مسلمانان در هند واکنش نشان دهند، عنوان کرد: مسلمانان دنیا نباید این مسأله را تنها یک مسأله داخلی در هند تلقی کنند چرا که اینگونه رفتار همه گیر شده و در کشورهای دیگری نیز شاهد گسترش بدرفتاری ها نسبت به مسلمانان هستیم لذا تمام سازمان ها و تشکل های اسلامی باید نسبت به این قضیه واکنش نشان دهند.

 

بیشتر بخوانید:

 

پژمان فر در ادامه تصریح کرد: انتظار ملت ما این است که اقدام دستگاه دیپلماسی ما صرفا در حد توئیتی که منجر به فراخواندن سفیر ایران در هند شده است، نباشد و این دستگاه بر اساس وظایف تعیین شده در قانون اساسی که اهتمام به امور مسلمانان است، فعال تر عمل کند.

نصرالله پژمان فر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسائل دیپلماسی سیاسی یکی از مسائلی است که باید برای آن برنامه داشته باشیم و نسبت به اتفاقات مهم در دنیا واکنش مناسب و به موقع صورت دهیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه هندوستان باید مراقب تحت تأثیر قرار گرفتن روابط خود با کشورمان به دلیل بدرفتاری با مسلمانان باشد، خاطرنشان کرد: مسلمانان دنیا قدرتی دارند که می توانند در کنار یکدیگر باعث انزوای دولت هند شوند که جز پشیمانی برای آنها نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet