پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/17 15:19:44
سرویس اقتصادی
گرمابی مطرح کرد

رونق بازار لوازم خانگی دست دوم؛ مردم توانایی مالی کافی برای خرید ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که قیمت لوازم خانگی در ماه های گذشته افزایش چشم گیری داشته، بازار لوازم خانگی دست دوم داغ شده است.
رونق بازار لوازم خانگی دست دوم؛ مردم توانایی مالی کافی برای خرید ندارند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که قیمت لوازم خانگی در ماه های گذشته افزایش چشم گیری داشته، بازار لوازم خانگی دست دوم داغ شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100548417783.jpg رونق,بازار,لوازم,خانگی,دست,دوم؛,مردم,توانایی,مالی,کافی,برای,خرید,ندارند Icana

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش قیمت لوازم خانگی در ماه‌های اخیر، گفت: اگرچه برخی می‌پندارند، از آنجایی که برندهای ایرانی لوازم خانگی در داخل تولید می شود نباید با رشد نرخ ارز افزایش قیمتی داشته باشند، اما نکته مهم در این بخش توجه به رشد نرخ تورم در ماه های اخیر است، در حال حاضر تولیدکننده داخلی با تورم 40 درصدی روبه رو است.

دستگاه های نظارتی با سوداگران بازار لوازم خانگی برخورد کنند

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه بسیاری از موارد اولیه موردنیاز تولید لوازم خانگی مانند فولاد، پلیمر و... از داخل تامین خواهد شد اما قیمت این مواد براساس نرخ صادراتی محاسبه می‌شود، که این مواد در ماه های اخیر با افزایش قیمت مواجه شده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اگر گرانی لوازم خانگی منطبق بر مولفه های اقتصادی نباشد دستگاه های نظارتی باید به این حوزه ورود کرده و با متخلفان برخورد کنند، اظهار کرد: در برخی موارد افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار ایجاد می شود و تولیدکننده نقشی در آن ندارد در واقع سوداگران و واسطه ها عامل اصلی این گرانی هستند.

افزایش تمایل مردم به تعمیر لوازم خانگی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: از آنجایی که قیمت لوازم خانگی در ماه های گذشته افزایش چشم گیری داشته و مردم توانایی مالی کافی برای خرید این محصولات را ندارند بازار لوازم خانگی دست دوم داغ شده یا مردم به جای خرید محصولی جدید به دنبال تعمیر آن هستند.

بیشتر بخوانید:دلایل گرانی لوازم خانگی از زبان سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet