پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 15:17:39
سرویس اجتماعی

روایت نماینده مردم رشت از کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستان‌ها

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: علیرغم تمام توصیه‌های که از طرف مسئولان وزارت بهداشت شد هنوز شاهد مسافرت مردم به سمت شهرهای شمالی کشور هستیم به طوریکه از دو روز گذشته شهرهای شمالی در شرایط حاد قرار گرفته‌اند.
روایت نماینده مردم رشت از کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستان‌ها نماینده مردم رشت در مجلس گفت: علیرغم تمام توصیه‌های که از طرف مسئولان وزارت بهداشت شد هنوز شاهد مسافرت مردم به سمت شهرهای شمالی کشور هستیم به طوریکه از دو روز گذشته شهرهای شمالی در شرایط حاد قرار گرفته‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103893839348.jpg روایت,نماینده,مردم,رشت,از,کمبود,تجهیزات,درمانی,در,بیمارستان‌ها Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد رشد فزاینده ویروس کرونا در شهرهای شمالی گفت: شیوع بیماری کرونا در شهرهای شمالی کشور به شدت درحالت صعودی و رشد فزاینده‌ای قرار گرفته است، متاسفانه تعداد افراد مبتلا به این بیماری در حال رشد هستند، از ابتدای شیوع این بیماری مردم با آن به صورت جدی برخورد نکردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شواری اسلامی افزود: تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا روز به روز در حال افزایش است و اگر این بیماری کنترل نشود بدون شک آسیب‌های جبران ناپذیر به کشور وارد می شود.

شهرهای شمالی کشور در شرایط حاد

جعفرزاده ایمن‌آبادی تصریح کرد:علیرغم تمام توصیه‌هایی که از طرف مسئولان وزارت بهداشت شد، هنوز شاهد مسافرت مردم به سمت شهرهای شمالی کشور هستیم به طوریکه از دو روز گذشته شهرهای شمالی در شرایط حاد قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: مردم شمال در طی این چند سال نشان دادند که میزبانان خوبی برای کل ایران  هستند اما در شرایط کنونی مردم با مسافرت بی‌مورد به این شهرها منجر به خطر انداختن جان خود و دیگر هموطنان شده‌اند، در شهرهای شمالی به دلیل وضعیت حاد و خاص بیشتر رستوران‌ها، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، اماکن تفریحی و رفاهی تعطیل هستند مسافرت به شهرهای شمالی برای مسافران سرگردانی به همراه دارد.

قم قرنطینه می‌شد؛ کرونا کنترل می‌شد

نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا از شهر قم بود و اگر قم را قرنطینه می‌کردند بدون شک کنترل این ویروس راحت‌تر بود و شاهد وضعیت بحرانی در کشور نبودیم، حتی اگر شیوع بیماری کرونا از شهری دیگر بود کنترل آن راحت‌تر بود قرنطینه نشدن قم امروزِ عاملی بر شیوع گسترده کرونا در کشور شده است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در رابطه با قرنطینه شهرهای شمالی گفت: درخواست‌های متعددی مبنی بر قرنطینه تهران و قم شد تا شاهد شیوع این بیماری در دیگر شهرها نباشیم اما متاسفانه بی‌توجهی به این درخواست  شرایط را در شهرهای شمالی به مرز هشدار رسانده است؛ امیدواریم شهرهای شمالی قرنطینه شود تا شاهد رفت و آمد مسافر به داخل شهرها نباشیم.

وقتی تهران و قم قرنطینه نمی‌شود باید شهرهای شمالی را قرنطینه کنیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: استاندارهای شهرهای شمالی مسئولیت محدودی دارند باید به آنها دستوری از مراجع‌بالا ارسال شود تا تمام مسیرهای ورودی به شهرهای شمال بسته شود و مانع ورود مسافر به شهرهای شمالی شوند‌؛ با تمام این شرایط امیدوارم مسئولان شهرهای شمالی این تقاضا مبنی بر بستن تمام راه‌های ورودی به شهرهای شمالی را به مرکز ارسال کنند، وقتی تهران و قم قرنطینه نمی‌شود باید شهرهای شمالی را قرنطینه کنیم.

نماینده مردم رشت در مورد کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستان‌ها گفت: استان‌های گیلان و مازندران  پس از درگیری با بیماری کرونا در شرایط خوبی قرار ندارند و وضعیت از جهت امکانات بیمارستانی و نیروی انسانی حوزه سلامت وخیم است بیمارستان‌ها با کمبود تخت‌ برای درمان بیماران مواجه هستند به‌ویژه تخت‌های آی‌سی‌یو باید تخت‌های بیمارستانی افزایش پیدا کند یا بیمارستان‌های صحرایی احداث کنیم. در حال حاضر پرسنل بیمارستان‌های شهرهای شمالی فاقد ماسک N۹۵ و دستکش لاتکس هستند، بسیاری از پرستاران از ماسک عادی استفاده می‌کنند و ماسک فیلتر‌دار موجود نیست گرچه ماسک فیلتردار اصلاً محافظتی نیست و باید ماسک N۹۵ در اختیار پرسنل و پرستاران قراربدهند، حتی پرسنل لباس‌های یکسره‌ای که باید یک‌بارمصرف شود را بالاجبار دو بار نیز مصرف می‌کنند، درحالی‌که این لباس‌ها باید پس از هر بار مصرف سوزانده شده و از بین برود.

بیشتر بخوانید:

جعفرزاده در پایان خاطر نشان کرد: چرخه تولید و حلقه مفقوده ویروس کرونا «مردم» هستند، مردم اگر این بیماری را فعال کنند بدون شک ریشه‌کن نخواهد شد؛ تنها مردم هستند که می‌توانند این چرخه را کنترل کرده و تا زمانی که مردم این بیماری را جدی نگیرند ویروس کرونا از بین نمی‌رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet