پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/20 19:32:21
سرویس اقتصادی
افضلی مطرح کرد:

توسعه صنعت بانکرینگ کلید دور زدن تحریم ها؛ سهم کوچک ایران از سیستم عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در مسیر ایجاد صنعت بانکرینگ اقدامات قابل قبولی را صورت داده و ما در این زمینه تجارب بسیار خوبی را کسب کرده ایم، البته در عرصه منطقه ای در قیاس با کشورهایی همچون امارت و قطر عقب هستیم.
توسعه صنعت بانکرینگ کلید دور زدن تحریم ها؛ سهم کوچک ایران از سیستم عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در مسیر ایجاد صنعت بانکرینگ اقدامات قابل قبولی را صورت داده و ما در این زمینه تجارب بسیار خوبی را کسب کرده ایم، البته در عرصه منطقه ای در قیاس با کشورهایی همچون امارت و قطر عقب هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201803107354700714.jpg توسعه,صنعت,بانکرینگ,کلید,دور,زدن,تحریم,ها؛,سهم,کوچک,ایران,از,سیستم,عرضه,مستقیم,سوخت,به,کشتی,ها Icana

سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توسعه صنعت بانکرینگ در کشور، گفت: به طور حتم یکی از راه کارهای کنونی برای خلق درآمد کشور، توسعه صنعت بانکرینگ در کشور است، تقویت سیستم عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها می تواند کشور را تا حدودی از فروش نفت خام بی نیاز کند.

بندر چابهار

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه ایران در مسیر ایجاد صنعت بانکرینگ اقدامات قابل قبولی را صورت داده و ما در این زمینه تجارب بسیار خوبی را کسب کرده ایم، البته در عرصه منطقه ای در قیاس با کشورهایی همچون امارت و قطر عقب هستیم.

وی گفت: در شرایط کنونی بخش اعظم صنعت بانکرینگ در عرصه منطقه ای در اختیار امارات است، این در حالی است که بر اساس گزارش ها سهم ایران از این صنعت بسیار بزرگ و سودآور حدود 10 درصد است.

افضلی تصریح کرد: عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها ارزش افزوده بسیار بالایی را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت، از طرفی با توسعه این اقدام می توان عملا تحریم های آمریکا را بی اثر کرده و ارز وارد کشور کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، روند توسعه صنعت بانکرینگ در ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به منابع نفتی و ظرفیت های صنعتی کشور، ایران باید سهم 50 درصدی از صنعت بانکرینگ در منطقه داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet