پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/20 19:30:43
سرویس اقتصادی
اسفنانی در گفت‌وگو با خانه ملت:

فروش گوشت قرمز بیش از 105 هزار تومان گرانفروشی است

مدیرکل تعزیرات استان تهران می‌گوید براساس اعلام اتحادیه گوشت و سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت گوشت شقه‌ای حدود ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان است، بیش از این رقم گرانفروشی بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.
فروش گوشت قرمز بیش از 105 هزار تومان گرانفروشی است مدیرکل تعزیرات استان تهران می‌گوید براساس اعلام اتحادیه گوشت و سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت گوشت شقه‌ای حدود 100 تا 105 هزار تومان است، بیش از این رقم گرانفروشی بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101081996529.jpg فروش,گوشت,قرمز,بیش,از,105,هزار,تومان,گرانفروشی,است Icana

محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره گرانی کالاهای اساسی در روزهای اخیر، گفت: از 2 سال پیش تامین گوشت قرمز موردنیاز کشور با مشکلاتی روبه رو بود که برخی علت اصلی این امر را خشکسالی پی در پی در سال‌های اخیر و کاهش تولید دام زنده می‌دانند.

دام زنده سبک به میزان کافی در شهرستان‌های استان تهران موجود است

وی افزود: حدود 2 ماه پیش جلسه‌ای در استانداری تهران به منظور بررسی مشکل حوزه گوشت قرمز تشکیل شد، براساس گزارش‌های ارائه شده، در شهرستان‌های استان تهران دام زنده سبک به میزان کافی موجود است که می‌تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد، بنابراین نیازی به واردات دام زنده نیست.

مدیرکل تعزیرات استان تهران اظهار کرد: در جلسه مذکور مقرر شد مجوز کشتار دام‌های سبک زنده صادر شود تا با عرضه در فروشگاه‌های زنجیره ای و میدان‌های میوه و تره بار گوشت قرمز به صورت مستقیم در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد، متاسفانه این تصمیم اجرایی نشد و قیمت گوشت قرمز طی هفته ی گذشته در بازار افزایش یافت.

عرضه و تقاضا قیمت گوشت قرمز را تعیین می‌کند

وی با بیان اینکه گوشت قرمز مشمول قیمت گذاری اجباری نیست و عرضه و تقاضا بهای آن را تعیین می‌کند، تصریح کرد: براساس اعلام اتحادیه گوشت و سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت گوشت شقه‌ای حدود 100 تا 105 هزار تومان است، بیش از این رقم گرانفروشی بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

انبارهای گوشت قرمز و مرکبات پر است

اسفنانی اضافه کرد: قیمت برخی مواد غذایی مانند لیمو ترش و زنجبیل نیز متاثر از فضای به وجود آمده، گران شد که با تامین، قیمت آنها نزولی خواهد شد در واقع حضور مردم به فروشگاه‌ها پس از شیوع کرونا زمینه افزایش قیمت‌ها را تاحدودی فراهم کرد، براساس گزارش های ارائه شده از سوی رئیس ستاد تنظیم بازار و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت مواد غذایی مانند گوشت قرمز، مرکبات و... کمبودی نداشته و انبارها پر است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet