خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/20 17:17:05
سرویس اجتماعی
محمدی:

افزایش 25 درصدی نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل در شرایط فعلی اشتباه است

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه رفع آلودگی هوای پایتخت نیازمند حرکت انقلابی است، گفت: افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل در شرایط فعلی اشتباه است.
افزایش 25 درصدی نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل در شرایط فعلی اشتباه است عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه رفع آلودگی هوای پایتخت نیازمند حرکت انقلابی است، گفت: افزایش 25 درصدی نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل در شرایط فعلی اشتباه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg افزایش,25,درصدی,نرخ,کرایه,ناوگان,حمل,و,نقل,در,شرایط,فعلی,اشتباه,است Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با علت آلودگی هوای تهران با وجود کاهش تردد درون شهری در روزهای اخیر، گفت: در این چند روز به دلیل شیوع بیماری کرونا در تهران شاهد کاهش تردد خودرو‌های سواری در سطح شهر بوده ایم اما کماکان با مشکل الودگی هوا مواجه هستیم و وارونگی هوا یکی ازعلت‌های اصلی آلودگی هوا در زمستان است که باید برای رفع آن به سمت روش‌های علمی حرکت کرده و از تجارب کشورهای دیگر استفاده کنیم.

رفع آلودگی هوای پایتخت نیازمند حرکت انقلابی است

این نماینده مردم در مجلس دهم حرکت انقلابی و علمی را لازمه رفع آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور به ویژه پایتخت دانست و افزود: در شهری مانند تهران روزانه بدون برنامه ریزی اساسی شاهد افزایش خودروهای شخصی هستیم. ما درتهذران به این تعداد وسیله شخصی نیاز نداریم . بنابراین دستگاه‌های متولی باید وسایل حمل و نقل عمومی را گسترش دهند.

محمدی با بیان اینکه باید با گسترش وسایل حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی مناسب مردم را به استفاده بیشتر از آن سوق دهیم، تصریح کرد: آلودگی در شهرهای بزرگ کشور به ویژه تهران بسیار جدی بوده و روز به روز بدتر خواهد شد، بنابراین می طلبد حرکت اساسی و انقلابی برای کاهش حضور وسایل نقلیه شخصی در سطح شهر به منظور کاهش آلودگی هوا انجام گیرد.

افزایش 25 درصدی نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل در شرایط فعلی اشتباه است

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از افزایش 25 درصدی قیمت وسایل حمل و نقل، افزود: در شرایطی که مردم به دلیل ترس از ابتلا به کرونا کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند نباید با افزایش نرخ کرایه مترو مانع دیگری برای استفاده از این وسایل ایجاد کنیم. در شرایط فعلی با همه مسائل اجتماعی را در کنار هم قرار دهیم و تصمیمات درستی بگیریم.

محمدی با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط فعلی امر نادرستی است، خاطرنشان کرد: معتقدم نهادهای تصمیم گیر دولت باید در برابر این افزایش‌ها ایستادگی کنند. شرایط جامعه شرایطی نیست که به این حرکت جواب مناسب بدهد. بنده با هر نوع افزایش قیمتی در شرایط فعلی مخالف هستم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet