پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/26 10:19:15
سرویس اقتصادی
آقاپور عنوان کرد

ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید لایحه حمایت از سهامداران خُرد باید در مجلس چکش کاری شود زیرا لایحه مذکور تنها به صدور مجوزها خلاصه شده است.
ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید لایحه حمایت از سهامداران خُرد باید در مجلس چکش کاری شود زیرا لایحه مذکور تنها به صدور مجوزها خلاصه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905100431559446.jpg ضرورت,حمایت,از,کسب,و,کارهای,کوچک Icana

معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتدرباره تقدیم لایحه حمایت از سهامداران خُرد به مجلس، گفت: این لایحه نواقص بسیاری دارد به طور مثال یکی از مشکلات لایحه حمایت از سهامداران خُرد، محدود بودن آن به صدور مجوزها است در واقع در لایحه مذکور به مسائل دیگری که کسب و کارها با آن درگیر هستند، توجهی نشده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: لایحه حمایت از سهامداران خُرد باید در مجلس چکش کاری شود تا با تصویب آن مشکلات پیش روی کسب و کارها کوچک رفع شده و رتبه ایران در رده بندی فضای کسب و کار جهان بهبود یابد.

وی با اشاره به مشکلات کسب و کارهای موجود در فضای مجازی، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک یکی از موارد مهمی است که در کشور باید هرچه سریعتر اجرایی شود به این معنا که زمینه اتصال سایر وزارتخانه ها و دستگاه ها به این شبکه فراهم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمایش دقیق اطلاعات در کشور یکی از ضرورت‌ها است زیرا در موارد بسیاری به دلیل آمارهای ناصحیح و غلط تصمیم‌های نادرست و عجولانه اخذ می‌شود، اضافه کرد: یکی از مشکلات کسب و کارهای فضای مجازی تعریف نشدن استاندارد دقیق برای خدماتی است که آنها ارائه می‌کنند این امر از یک سو موجب ضرر و زیان صاحبان کسب و کارها و از سوی دیگر تضییع حقوق مصرف کنندگان می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: خلا قانونی، اجرایی نشدن دولت الکترونیک، نبود شرکت های واسط جهت شتابدهی کسب و کارهای کوچک را از جمله موانع پیش روی بهبود فضای کسب و کار در فضای مجازی دانست./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet